Zielonogórzanie ogrywają AZS

,

Stelmet Enea BC Zielona Góra pokonał AZS Koszalin 97:80 w ostatnim meczu 1. kolejki Energa Basket Ligi.

,

AZS bardzo dobrze wszedł w to spotkanie. Najpierw po trafieniu Drew Brandona było 4:0, a później ta przewaga wzrosła nawet do ośmiu punktów dzięki akcji 2+1 Macieja Kucharka. Markel Starks robił wszystko, aby odrobić straty, ale po 10 minutach i trójce Dragoslava Papicia było 23:18. Drugą kwartę Stelmet Enea rozpoczął od serii 7:0 i po rzutach wolnych Adama Hrycaniuka objął prowadzenie. Starał się na to odpowiadać Grzegorz Surmacz, ale w kolejnych minutach skutecznością imponowali Michał Sokołowski i Starks - po wsadach tego pierwszego było 48:41.

Trafienia Aleksandara Radulovicia zbliżyły AZS na zaledwie trzy punkty na początku trzeciej kwarty. Błyskawicznie odpowiadał na to Boris Savović, a zielonogórzanie zaczęli powoli kontrolować sytuację. W zdobywanie punktów włączył się też Gabe DeVoe i po 30 minutach rywalizacji gospodarze prowadzili 73:64. Rzuty z dystansu Sokołowskiego i Savovicia na początku ostatniej kwarty powiększyły przewagę Stelmetu Enei do 14 punktów. Od tego momentu ekipa trenera Dragana Nikolicia nie była w stanie zbliżyć się do rywali. Gospodarze zwyciężyli 97:80.

Markel Starks zdobył w tym spotkaniu 22 punkty, 3 zbiórki i 6 asyst. 18 punktów, 4 zbiórki i 4 asysty dołożył Boris Savović. Po 15 punktów dla AZS zanotowali Maciej Kucharek i Marko Tejić.