Emocje w Sopocie! Polski Cukier pokonuje Trefla

,

Bardzo dobry mecz w Sopocie! Trefl do końca walczył o niespodziankę, ale ostatecznie to Polski Cukier zwyciężył 76:72 w ostatnim niedzielnym spotkaniu Energa Basket Ligi.

,

W pierwszych akcjach można było zaobserwować przewagę ekipy gości. Po trafieniach Karola Gruszeckiego i Aarona Cela Polski Cukier uciekał na sześć punktów. W kolejnych minutach coraz lepiej zaczęli sobie jednak radzić Vernon Taylor oraz Paweł Leończyk. Dzięki rzutowi tego ostatniego Trefl w samej końcówce tej części meczu doprowadził do remisu po 20. Na początku drugiej kwarty zespół trenera Dejana Mihevca zanotował serię 11:0 i ponownie odskoczył. Ciągle ważnym graczem gospodarzy był Leończyk, ale dzięki Gruszeckiemu i Karnowskiemu to Polski Cukier kontrolował sytuację. Po pierwszej połowie wygrywał 43:34.

Trefl nie zamierzał się poddawać - coraz lepiej grał Łukasz Kolenda, a swoje dokładał Vernon Taylor. Dzięki temu sopocianie byli blisko, nawet wtedy, gdy seryjnie punktował Aaron Cel. Po akcji Damiana Jeszkego to zespół trenera Marcina Klozińskiego prowadził 58:57. W ostatniej kwarcie gospodarze potrafili momentami utrzymywać przewagę, ale bardzo ważne rzuty trafiali Karnowski i Śnieg. To dzięki tym zawodnikom Polski Cukier budował swoje prowadzenie. Torunianie ostatecznie mogli cieszyć się ze zwycięstwa 76:72.

Aaron Cel był najlepszym zawodnikiem Polskiego Cukru - zanotował 17 punktów i 10 zbiórek. 13 punktów i 6 zbiórek dodał do tego Tomasz Śnieg. Vernon Taylor zdobył dla Trefla 20 punktów, 5 zbiórek i 3 asysty.