Trójka Macka daje zwycięstwo GTK nad MKS

,

Rzut z dystansu Mylesa Macka pozwolił GTK Gliwice odnieść zwycięstwo nad MKS Dąbrowa Górnicza 77:74 w spotkaniu pierwszej kolejki Energa Basket Ligi.

,

MKS zanotował doskonały początek - po trafieniu Treya Davisa było już 11:0! Damonte Dodd starał się na to reagować, ale jego zespołowi brakowało skuteczności. Dzięki akcjom Mathieu Wojciechowskiego i Michała Gabińskiego dąbrowianie prowadzili po 10 minutach 22:10. W drugiej kwarcie GTK odrabiało straty. Kolejne trafienia Piotra Robaka i Mylesa Macka zbliżyły gliwiczan na zaledwie trzy punkty. Piąty bieg znowu włączył wtedy Davis, a ekipa trenera Jacka Winnickiego znowu uciekała. Ostatecznie po pierwszej połowie wygrywała 43:33.

Na początku trzeciej kwarty dzięki rzutowi Macka ekipa zespół trenera Pawła Turkiewicza znowu przegrywał tylko pięcioma punktami, ale MKS odpowiedział na to serią 13:0! Gospodarze nie zamierzali się jednak poddawać. Trójki Rileya Lachance’a i Mylesa Macka w końcówce tej części gry zbliżyły ich do stanu 56:61. W ostatniej kwarcie GTK ciągle goniło wynik - wreszcie po kolejnym rzucie Lachance’a doprowadziło do wyrównania. Końcówka była bardzo zacięta i wszystko rozstrzygnęło się w ostatnich sekundach. Z dystansu trafił Mack i to dzięki niemu gliwiczanie zwyciężyli 77:74.

Myles Mack zakończył ten mecz z 25 punktami, 5 zbiórkami i 5 asystami. 13 punktów dołożył Piotr Robak. Trey Davis zanotował 18 punktów, 5 zbiórek i 4 asysty dla MKS.