Polski Cukier - BM Slam Stal (4): Finał dla ostrowian!

,

BM Slam Stal w wielkim finale Energa Basket Ligi! Ostrowianie pokonali w Toruniu Polski Cukier 92:78 i tym samym wygrali serię półfinałową 3-1. Pierwszy mecz o złoty medal zostanie rozegrany w czwartek 24 maja. Torunianie zagrają o brąz.

,

Stan rywalizacji: 3-1 dla BM Slam Stali

Najważniejsze wydarzenia: Nerwy szybciej opanowała drużyna z Ostrowa Wlkp., która po wsadzie Adama Łapety i trójce Stephena Holta prowadziła już 12:2. Gospodarze mieli spore problemy w ofensywie i dopiero później przełamał to D.J. Newbill. Po 10 minutach i trafieniu Mateusza Kostrzewskiego to goście wygrywali 22:14. Również w drugiej kwarcie ekipa trenera Emila Rajkovicia kontrolowała sytuację na parkiecie. Pojedyncze zrywy Łukasza Wiśniewskiego oraz Cheikha Mbodja nie dawały na tym etapie zbyt wiele. Ostatecznie po pierwszej połowie było 46:38 dla ostrowian. W trzeciej kwarcie Polski Cukier potrafił zbliżyć się na siedem punktów po rzutach wolnych Mbodja, ale szybko na to swoimi akcjami odpowiadał Marc Carter. Dzięki trafieniu Szymona Łukasiaka zespół przyjezdny prowadził już 72:57 po 30 minutach. Czwarta kwarta tak naprawdę niczego już nie zmieniła, bo torunianie nie byli w stanie odrobić tak dużych strat. Co prawda ekipa trenera Dejana Mihevca zmniejszyła jeszcze prowadzenie rywali do ośmiu punktów, ale zwycięstwo gości nie było zagrożone. BM Slam Stal wygrała 92:78 i dzięki temu zagra w wielkim finale Energa Basket Ligi.

Najlepsi strzelcy: Glenn Cosey zdobył 14 punktów, 5 zbiórek i 3 asysty dla gospodarzy. Aaron Johnson zanotował 20 punktów i 7 asyst dla gości.

Ciekawostka: To historyczny wynik dla zespołu z Ostrowa Wlkp. Wcześniej dwukrotnie sięgał po brązowe medale (w 2002 i 2017 roku), ale jeszcze nigdy nie zagrał w wielkim finale rozgrywek.

Statystyka: BM Slam Stal rzuciła w tym meczu aż 12 trójek (skuteczność 42 proc.). Polski Cukier radził sobie gorzej - zdobył tylko 3 trójki (12 proc.).