BM Slam Stal - Polski Cukier (1): Otwarcie dla ostrowian

,

BM Slam Stal Ostrów Wlkp. pokonała Polski Cukier Toruń 82:76 w pierwszym spotkaniu półfinałowym Energa Basket Ligi. Mecz nr 2 już w sobotę od godz. 20.00 w Polsacie Sport Extra.

Stan rywalizacji: 1-0 dla BM Slam Stali

Najważniejsze wydarzenia: Nerwowy początek meczu przełożył się na słabszą skuteczność. Po czterech minutach jednak to Polski Cukier prowadził 6:0. Później gospodarze wreszcie się przebudzili, zdobyli nawet małą przewagę. Trafienie D.J. Newbilla ustawiło wynik pierwszej kwarty na remis po 17. W drugiej części meczu zespół trenera Emila Rajkovicia odskoczył na pięć punktów po rzucie Marca Cartera. Goście szybko doprowadzali do kolejnego wyrównania, a samo spotkanie było bardzo zacięte. Dzięki akcji Cheikha Mbodja pierwsza połowa zakończyła się… remisem - po 41. Trzecia kwarta była bardzo podobna - ponownie żadna z drużyn nie potrafiła zbudować większej przewagi. W Polskim Cukrze ciągle kluczowy był Mbodj, natomiast w ekipie BM Slam Stali najważniejsi byli Stephen Holt oraz Mateusz Kostrzewski. Po 30 minutach było 65:62 dla gospodarzy. W czwartej kwarcie ostrowianie zanotowali serię 7:0 i odskoczyli od rywali. Ekipa trenera Dejana Mihevca cały czas starała się być blisko, ale w końcówce kluczowe punkty zdobywali Kostrzewski oraz Łapeta i dzięki temu gospodarze zwyciężyli 82:76.

Najlepsi strzelcy: Nikola Marković zdobył 19 punktów, 8 zbiórek i 3 asysty dla gospodarzy. Cheikh Mbodj zanotował 27 punktów i 6 zbiórek dla gości.

Ciekawostka: To już dwunaste z rzędu zwycięstwo zwycięstwo BM Slam Stali (wliczając sezon zasadniczy i play-off).

Statystyka: Zawodnicy wchodzący z ławki BM Slam Stali zdobyli aż 57 z 82 punktów drużyny. Dla porównania rezerwowi Polskiego Cukru zanotowali tylko 18 punktów.