BM Slam Stal - King (1): Zacięty mecz dla ostrowian

,

Ostrowianie fazę play-off Energa Basket Ligi zaczynają od zwycięstwa! BM Slam Stal pokonała w piątek Kinga Szczecin 78:71. Mecz nr 2 w niedzielę o godz. 20.00. Transmisja na Emocje.TV.

,

Stan rywalizacji: 1-0 dla BM Slam Stali

Najważniejsze wydarzenia: King na początku spotkania był nieskuteczny, popełniał dużo strat, a gospodarze to wykorzystali. Po pięciu minutach i trójce Stephena Holta prowadzili 11:0. Dopiero później odpowiadał na to Martynas Paliukenas, ale rzuty z dystansu zaczął też trafiać Marc Carter. Po 10 minutach było 25:17 dla BM Slam Stali. W drugiej kwarcie sytuację starał się zmieniać Carlos Medlock, a po trójce Darrella Harrisa szczecinianie zbliżyli się na dwa punkty. Kolejne trafienie Paliukenasa dało Kingowi nawet przewagę! Po trójce Grzegorza Surmacza był remis po 40 po pierwszej połowie. Początek trzeciej kwarty był lepszy dla gości, którzy m.in. po trafieniu Łukasza Diduszki prowadzili siedmioma punktami. Na to serią 8:0 odpowiedziała ekipa trenera Emila Rajkovicia - po 30 minutach miała przewagę 55:53. W czwartej kwarcie King bardzo długo starał się być w grze. Jeszcze dwie minuty przed końcem przegrywał tylko trzema punktami. W kluczowych momentach trafiali jednak Mateusz Kostrzewski Aaron Johnson i dlatego BM Slam Stal wygrała ostatecznie 78:71.

Najlepsi strzelcy: Stephen Holt zdobył 14 punktów i 6 zbiórek dla gospodarzy. Martynas Paliukenas zanotował 18 punktów i 3 zbiórki.

Ciekawostka: Trener Emil Rajković rotował w tym spotkaniu aż 12 zawodnikami. Punktów jako jedyny nie zdobył Łukasz Majewski.

Statystyka: Po pierwszej połowie King wygrywał rywalizację o zbiórki 22:13. Wszystko zmieniło się w kolejnych 20 minutach - ostatecznie to BM Slam Stal wygrała w tym elemencie 39:36.