Stelmet Enea wygrywa we Włocławku

,

W czwartkowym hicie Energa Basket Ligi Stelmet Enea BC Zielona Góra wygrał z Anwilem Włocławek 70:57.

,

SKRÓT MECZU NA POLSATSPORT.PL

Najważniejsze wydarzenia: Początek spotkania był bardzo wyrównany, ale wynikało to przede wszystkim z braku skuteczności obu drużyn. Na parkiecie pojawił się jednak James Florence, który szybko zmienił grę mistrzów Polski. Głównie dzięki jego 9 punktom Stelmet Enea prowadził po 10 minutach 20:13. W drugiej kwarcie zielonogórzanie zdobywali nawet 10 punktów przewagi, ale Anwil oczywiście nie zamierzał się poddawać i powoli zmniejszał straty do rywali. Po trójce Ante Delasa włocławianie zbliżyli się na trzy punkty. Dzięki rzutom wolnym Quinton Hosleya pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 33:35. Zespół trenera Andreja Urlepa starał się w trzeciej kwarcie ponownie odskoczyć. To udawało się tylko na chwilę, bo po trójce Jakuba Wojciechowskiego gospodarze znowu przegrywali tylko dwoma punktami. Później doprowadzili do remisu, a kolejna akcja Wojciechowskiego dała im przewagę 51:49 po 30 minutach. Czwartą kwartę Stelmet Enea rozpoczął od serii 10:0 i objął kontrolę nad meczem. Zespół trenera Igora Milicicia przełamał się dopiero po sześciu minutach, ale było już za późno. Ostatecznie mistrzowie zwyciężyli 70:57.

Najlepsi strzelcy: Boris Savović zdobył 21 punktów i 13 zbiórek dla gości. Michał Nowakowski rzucił 10 punktów dla gospodarzy.

Ciekawostka: Ten wynik oznacza, że Stelmet Enea ma jeszcze szanse na drugie miejsce po sezonie zasadniczym. Anwil będzie na pewno pierwszy, jeśli wygra w ostatniej kolejce z Polpharmą.

Statystyka: Stelmet Enea był dużo bardziej skuteczny w rzutach za dwa punkty - 61 proc. w porównaniu z 35 proc. Anwilu.