AZS lepszy w Starogardzie, GTK pokonuje Asseco

,

AZS Koszalin pokonał w Starogardzie Gdańskim Polpharmę 76:68, a GTK Gliwice wygrało z Asseco Gdynia 88:68 w niedzielnych spotkaniach Energa Basket Ligi.

,

Polpharma Starogard Gdański - AZS Koszalin 68:76

Najważniejsze wydarzenia: Obie drużyny grały na początku nerwowo, co przełożyło się na straty i niską skuteczność. W pewnym momencie lepiej wyglądała gra AZS - to właśnie ta ekipa budowała przewagę. Po 10 minutach było 18:10 dla gości. W drugiej kwarcie koszalinianie prowadzili już nawet 11 punktami. Goście kontrolowali sytuację - Polpharma skupiła się na grze pod kosz, ale ciągle nie potrafiła wykorzystać swojej przewagi. Ostatecznie po pierwszej połowie było 35:24. Daniel Gołębiowski rzucił trzy trójki w trzeciej kwarcie i zbliżał swój zespół na pięć punktów. Ekipa trenera Dragana Nikolicia nic sobie z tego nie robiła, ponownie uciekała. Po 30 minutach prowadziła 53:46. W ostatniej kwarcie Polpharma robiła wszystko, aby odrobić straty, ale AZS grał swoje i nie pozwalał starogardzianom na zbyt wiele. Zespół z Koszalina wygrał 76:68.

Najlepsi strzelcy: Daniel Gołębiowski rzucił w tym spotkaniu 15 punktów. Diante Baldwin zanotował dla AZS 19 punktów, 5 zbiórek i 5 asyst.

Ciekawostka: W składzie AZS brakowało Aleksandara Marelji, a to oznaczało, że najwyższymi zawodnikami w tej drużynie byli Nikola Malesević i Kacper Młynarski (obaj po 202 cm). Mimo tego środkowi Polpharmy - Milan Milovanović i Nikola Jeftić - rzucili łącznie tylko 11 punktów.

Statystyka: AZS zanotował w tym spotkaniu aż 10 przechwytów - dwa razy więcej niż gospodarze.

GTK Gliwice - Asseco Gdynia 88:68

Najważniejsze wydarzenia: Asseco zanotowało mocne wejście - po trafieniu Jakuba Garbacza było już 7:0. GTK jednak bardzo szybko odrabiało straty, a dzięki trójce Marcina Salamonika zdobywało przewagę. Po 10 minutach gospodarze prowadzili 18:14. Druga kwarta ponownie była bardzo wyrównana - żadna z ekip nie potrafiła zbudować bezpiecznej przewagi. Dzięki trójce Quintona Hookera to gliwiczanie wygrywali po pierwszej połowie 35:31. Trzecią kwartę zdecydowanie lepiej rozpoczęła ekipa trenera Pawła Turkiewicza. Później zanotowała serię 13:0 i dzięki temu mogła kontrolować wydarzenia na parkiecie. Po 30 minutach było 57:42. Czwarta część meczu niczego nie zmieniła, bo gospodarze potrafili utrzymywać przewagę, a Asseco nie zanotowało żadnego ofensywnego zrywu. GTK zwyciężyło ostatecznie 88:68.

Najlepsi strzelcy: Quinton Hooker zanotował dla GTK 26 punktów, 7 zbiórek i 7 asyst. 16 punktów i 6 zbiórek dla Asseco zdobył Piotr Szczotka.

Ciekawostka: 26 punktów Quintona Hookera to jego rekord w Energa Basket Lidze pod tym względem. Trzeba przypomnieć, że w tym sezonie miał już mecz z triple-double (w starciu z Legią Warszawa).

Statystyka: 13:6 - taka była różnica w trafionych trójkach w tym spotkaniu na korzyść GTK.