#PucharEBL: Pewny awans mistrzów

Stelmet Enea BC odniósł przekonujące zwycięstwo w ćwierćfinale Pucharu Polski z Legią Warszawa (109:63). W sobotnim półfinale (godz. 17.45) zielonogórzanie zagrają z Anwilem Włocławek.

Najważniejsze wydarzenia: Po bardzo wyrównanym początku spotkania sprawy w swoje ręce wziął Vladimir Dragicević, a przewaga mistrzów Polski powoli się powiększała. Po jego rzutach wolnych Stelmet Enea prowadził 27:18 po 10 minutach rywalizacji. W drugiej kwarcie zielonogórzanie błyskawicznie odskoczyli na 20 punktów. Dzięki trójce w ostatniej sekundzie Thomasa Kelatiego było już 54:30 po pierwszej połowie. Na początku trzeciej kwarty przewaga zespołu trenera Andreja Urlepa wynosiła już prawie 30 punktów. Stelmet Enea całkowicie kontrolował wydarzenia na parkiecie - po 30 minutach prowadził 82:42, a ostatecznie zwyciężył aż 109:63.

Cytat I: - Rywale byli o dwie klasy lepsi od nas. Górowali w każdym elemencie. To oni grali jak zespół, bardzo mi się to podobało. Gratuluję - mówił po spotkaniu Łukasz Wilczek z Legii Warszawy.

Statystyka I: Stelmet Enea rzucił w tym spotkaniu 109 punktów - najwięcej w tym sezonie (biorąc pod uwagę Energa Basket Ligę). Wcześniej dwukrotnie zdobywał po 102 punkty (przeciwko PGE Turowowi i AZS).

Ciekawostka I: Grzegorz Kukiełka w przeszłości grał w zespole z Zielonej Góry i awansował z tą drużyną do ekstraklasy. W tym spotkaniu miał 16 punktów i 4 asysty.

Statystyka II: Stelmet Enea wygrał to spotkanie również pod względem asyst - było aż 27:11 w tym względzie.

Ciekawostka II: To było świetne spotkanie w wykonaniu Adama Hrycaniuka, który zanotował aż 18 punktów i 6 zbiórek - to jego najlepszy występ w tym sezonie. Gracz Stelmetu Enei został wybrany MVP tego spotkania.

Cytat II: - Tak chcemy grać, było widać duże zaangażowanie. Tego nam zabrakło ostatnio w Koszalinie. Każdy dał z siebie to co może dać. Jutro przed nami dużo trudniejszy mecz. Musimy się zregenerować, nie ma dużo czasu, ale zagramy najlepiej jak to możliwe - powiedział po spotkaniu trener Stelmetu Enei Andrej Urlep.