LM: Rosa wygrywa ze Słoweńcami

,

Rosa Radom pokonała Petrol Olimpiję Lublana 75:58 na pożegnanie z rozgrywkami Koszykarskiej Ligi Mistrzów. Liderem drużyny z Energa Basket Ligi był Kevin Punter z 27 punktami.

Lepiej to spotkanie rozpoczęli goście, którzy głównie dzięki Jordanowi Morganowi prowadzili 6:2. Na to trójkami odpowiadał Kevin Punter, a ostatecznie po serii 7:0 i trafieniu Daniela Szymkiewicza Rosa wygrywała po 10 minutach 15:13. W drugiej kwarcie radomianie mieli już osiem punktów przewagi po rzucie z dystansu Igora Zajcewa, ale w ekipie rywali nieźle radził sobie Jan Span. Dzięki rzutom Issufa Sanona oraz Morgana na koniec pierwszej połowy Petrol Olimpija zbliżył się do stanu 34:31.

W trzeciej kwarcie Słoweńcy doprowadzili do wyrównania po akcji Morgana, ale zespół trenera Wojciecha Kamińskiego nie chciał pozwolić na nic więcej. W ważnych momentach trafiali Patrik Auda i Kevin Punter, co utrzymywało małą przewagę gospodarzy. Trójka Drażena Bubnicia ustawiła wynik po 30 minutach na 49:49. Rzut Bojana Radulovicia dał zespołowi z Lublany prowadzenie, ale serią 10:0 odpowiedziała na to Rosa. To pozwoliło polskiej drużynie rozwinąć skrzydła i ponownie kontrolować sytuację. Ostatecznie radomianie zwyciężyli aż 75:58 na pożegnanie z Koszykarską Ligą Mistrzów.

Rosa Radom - Petrol Olimpija Lublana 75:58 (15:13, 19:18, 15:18, 26:9)

Rosa: Punter 27, Auda 12, Zajcew 9, Fraser 7, Szymkiewicz 6, Szymański 4, Zegzuła 3, Harrow 3, Piechowicz 2, Bojanowski 2

Petrol Olimpija: Morgan 17, Hrovat 9, Oliver 7, Sanon 7, Badzim 6, Span 5, Bubnić 3, Radulović 2, Battle 2

----

Turniej Finałowy Pucharu Polski koszykarzy ponownie zawita do Warszawy. Czołowe zespoły Energa Basket Ligi oraz gospodarz - Legia - od czwartku 15 lutego do niedzieli 18 lutego będą rywalizować o trofeum w hali Arena Ursynów. Bilety dostępne są na plk.ticketik.pl. Szczegóły na plk.pl/puchar_polski