Polski Cukier wygrywa w Krośnie

,

Polski Cukier Toruń pewnie pokonał Miasto Szkła Krosno 91:76 w jedynym piątkowym spotkaniu 18. kolejki Energa Basket Ligi.

,

Krośnianie dobrze weszli w ten mecz i po trafieniu Jayvaughna Pinkstona prowadzili 5:0. Polski Cukier reagował bardzo szybko, a po trójce Łukasza Wiśniewskiego wyrównał stan rywalizacji. Torunianie byli bardzo skuteczni - dzięki zagraniu Cheikha Mbodja mieli już pięć punktów przewagi. Ekipa trenera Dejana Mihevca po 10 minutach i trafieniu Bartosza Diduszki wygrywała 29:16. W drugiej kwarcie goście przede wszystkim starali się kontrolować sytuację. Straty w pewnym momencie zmniejszał Marcin Sroka, ale po trójce Glenna Coseya rywale prowadzili aż 18 punktami. Ostatecznie po pierwszej połowie Polski Cukier wygrywał 48:36.

Na początku trzeciej kwarty goście ponownie powiększali swoją przewagę - po akcji wykończonej przez Karola Gruszeckiego wynosiła ona już 20 punktów. Miasto Szkła miało spore problemy z organizacją ataku, a punkty długo notowali tylko podkoszowi - Alexis i Pinkston. Dzięki trójce Tomasza Śniega (pierwsze takie trafienie w tym sezonie) w ostatniej sekundzie torunianie prowadzili po 30 minutach 70:50. Czwarta kwarta już niczego nie zmieniła - gospodarze nie zanotowali mocnego ofensywnego zrywu. Aktywny był co prawda Jakov Mustapić, ale to było zdecydowanie za mało na ekipę trenera Mihevca. Ostatecznie Polski Cukier zwyciężył 91:76.

Najlepszym graczem gości był Cheikh Mbodj, który zanotował 20 punktów (100 proc. z gry) i 7 zbiórek. 21 punktów, 5 zbiórek i 5 asyst dla gospodarzy zdobył Jayvaughn Pinkston.