LM: Hiszpanie wygrywają w Radomiu

,

Movistar Estudiantes Madryt pokonał Rosę Radom 84:77 w kolejnej serii spotkań Koszykarskiej Ligi Mistrzów.

Rosa świetnie weszła w to spotkanie. Najpierw, dzięki trójce Igora Zajcewa prowadziła już 7:0, a później przewaga tego zespołu wzrosła nawet do 12 punktów po akcji Kevina Puntera. Movistar Estudiantes szybko wziął się za odrabianie strat i po kolejnych akcjach Aleksandara Cvetkovicia i Sylvena Landesberga zbliżył się nawet na trzy punkty. To nie był koniec ofensywy gości, ale ostatecznie dzięki trójce Ryana Harrowa to radomianie wygrywali po 10 minutach 25:23. Druga kwarta była bardzo wyrównana, choć to zespół trenera Wojciecha Kamińskiego po rzutach Michała Sokołowskiego i Puntera zdobywał ponownie dziewięciopunktową przewagę. Ekipa z Madrytu później doprowadzała nawet do remisu, ale trafienie Harrowa ustawiło wynik na 51:49 po pierwszej połowie.

Bardzo ważna okazała się trzecia kwarta. W pewnym momencie rywale zanotowali serię 13:0 i po trafieniu Gorana Sutona prowadzili już 67:57. Straty jeszcze lekko zmniejszali Harrow oraz Szymański, ale to goście mieli już mecz pod kontrolą. Po 30 minutach rywalizacji mieli dziewięć punktów przewagi. Rosa się nie poddawała. W ostatniej kwarcie sama zanotowała serię 10:0 i dzięki akcji Michała Sokołowskiego wróciła na minimalne prowadzenie. W końcówce radomianom zabrakło jednak skuteczności, a kluczowe trafienia notowali Vicedo oraz Landesberg. Movistar Estudiantes zwyciężył 84:77.

Rosa Radom - Movistar Estudiantes Madryt 77:84 (25:23, 26:26, 12:23, 14:12)

Rosa: Punter 18, Auda 15, Harrow 14, Zajcew 8, Sokołowski 8, Szymkiewicz 6, Piechowicz 3, Zegzuła 3, Szymański 2, Bojanowski 0

Movistar Estudiantes: Landesberg 26, Brown 18, Suton 12, Vicedo 7, Cvetković 6, Caner-Medley 5, Hakanson 4, Cook 3, Arteaga 3