Trefl - Miasto Szkła: Czym zaskoczy ekipa z Krosna?

,

Trefl Sopot i Miasto Szkła Krosno mają na razie identyczny bilans w Polskiej Lidze Koszykówki, a teraz pora na ich bezpośrednie starcie! Transmisja w Polsacie Sport w niedzielę od godz. 12.30.

,

Sopocianie w ostatniej kolejce dość niespodziewanie przegrali na wyjeździe z AZS Koszalin - nawet mimo całkiem niezłej postawy Nikoli Markovicia i Brandona Browna. - Jak się źle wchodzi w spotkania, to później jest problem z pewnością siebie. Niby trafiliśmy 11 rzutów za trzy punkty, ale tak naprawdę pięć w samej końcówce, kiedy goniliśmy wynik - mówił po spotkaniu trener Marcin Kloziński.

Miasto Szkła z kolei zapewniło swoim kibicom horror. Z Kingiem przegrywało już nawet 20 punktami, ale zespół potrafił dogonić rywali, doprowadzić do dogrywki i ostatecznie wygrać! - Z piekła do nieba! Pierwsza połowa w naszym wykonaniu to kompromitacja. Bardzo szybko nasze morale spadło. Pokazaliśmy jednak charakter i tego nikt nie odbiera moim zawodnikom. Serce było widać w całej drugiej połowie - powiedział trener Michał Baran.

Na co w spotkaniu tych drużyn trzeba zwrócić uwagę? Z pewnością na starcie Nikoli Markovicia i Jayvaughna Pinkstona. Serb jest jedną z gwiazd PLK, a ostatnio coraz więcej osób zwraca uwagę na jego nieprzeciętne asysty. Pinkstona Amerykanie kiedyś nazywali połączeniem Charlesa Barkleya i DaJauana Blaira, ale w profesjonalnej koszykówce nie miał jeszcze okazji zaistnieć - głównie przez kontuzje. Teraz jednak staje się liderem ekipy z Krosna - zdobywał średnio 17 punktów i 5,5 zbiórki w czterech ostatnich meczach.

Drużyna Miasta Szkła jest bardzo międzynarodowa. Oprócz Amerykanów w składzie są też Szwed Anton Gaddefors, Łotysz Davis Lejasmeiers oraz Chorwat Jakov Mustapić. Co ciekawe - każdy z nich ma w swoim CV występy w reprezentacjach narodowych - czy to seniorskich, czy młodzieżowych. To z pewnością dodaje zespołowi trenera Barana sporo doświadczenia i pewności siebie.

W zespole z Sopotu również jest kilka nowych twarzy. Środkowy Steve Zack na razie rozegrał tylko jeden świetny mecz (z MKS Dąbrowa Górnicza), w innych spisywał się raczej poniżej oczekiwań, ale ciągle drzemie w nim spory potencjał. Sporo na siebie w ataku bierze rozgrywający Brandon Brown. Chyba najbardziej cieszy jednak to, że swoje minuty oprócz Michała Kolendy dostaje także jego młodszy brat Łukasz.

W poprzednim sezonie te Trefl i Miasto Szkła spotykały się trzykrotnie. W lidze za każdym razem lepsi byli gospodarze, ale na neutralnym terenie w Pucharze Polski to ekipa z Krosna wygrała 78:72. Jak będzie tym razem? Transmisja w niedzielę od godz. 12.30 w Polsacie Sport i IPLA.tv