LM: Hiszpanie silniejsi od Rosy

,

Movistar Estudiantes Madryt pokonał Rosę Radom 78:68 w drugiej kolejce spotkań Koszykarskiej Ligi Mistrzów.

Mimo że gospodarze rozpoczęli od prowadzenia 5:0, to osiem kolejnych punktów zdobyła Rosa. Od samego początku bardzo aktywny był Michał Sokołowski, ale to nie wystarczało do utrzymania przewagi. M.in. dzięki akcjom Gorana Sutona to Movistar Estudiantes po 10 minutach prowadził 20:16. Drużyna z Madrytu jeszcze lepiej spisywała się w drugiej kwarcie. Dario Brizuela i Victor Arteaga sprawiali, że przewaga rosła, a w odrabianiu strat nie pomagał nawet Kevin Punter. Ostatecznie pierwsza połowa po zmniejszeniu różnicy punktowej przez Patrika Audę zakończyła się wynikiem 45:35 dla gospodarzy.

Radomianie nie zamierzali się poddawać i kolejnej części meczu pokazali swój potencjał. Krok po kroku odrabiali straty, a po rzucie Filipa Zegzuły doprowadzili do remisu. Późniejszy rzut wolny Michała Sokołowskiego oznaczał, że po 30 minutach rywalizacji to zespół trenera Wojciecha Kamińskiego prowadził 58:57. W ostatniej kwarcie Movistar Estudiantes ponownie uciekał jednak na pięć punktów i dzięki temu był w zdecydowanie lepszej sytuacji w końcówce. Ostatecznie hiszpański zespół zwyciężył 78:68.

Movistar Estudiantes Madryt – Rosa Radom 78:68 (20:16, 25:19, 12:23, 21:10)

Movistar Estudiantes: Brizuela 17, Suton 14, Brown 12, Hakanson 9, Cook 6, Caner-Medley 5, Arteaga 4, Cvetković 4, Savane 4, Pena 3, Sola 0

Rosa: Punter 20, Sokołowski 17, Auda 12, Zajcew 10, Witka 5, Zegzuła 2, Trojan 2, Piechowicz 0, Bojanowski 0, Szczypiński 0