W trakcie kilku najbliższych dni PLK.pl przedstawi wyniki głosowania trenerów na oficjalne nagrody Polskiej Ligi Koszykówki za sezon zasadniczy 2016/2017:
piątek – najlepsza piątka
sobota – najlepszy polski zawodnik
poniedziałek – najlepszy zawodnik w obronie
wtorek – najlepszy trener
środa – najbardziej wartościowy zawodnik
Nagrody dla wyróżnionych będą wręczane podczas meczów play-off (Krzysztof Szubarga nagrodę otrzyma podczas ostatniego meczu sezonu z Polpharmą).
Najlepszy polski zawodnik: Krzysztof Szubarga (Asseco Gdynia)
W głosowaniu na najlepszego polskiego zawodnika trenerzy wskazywali po trzech graczy, którym tym samym dawali od jednego do trzech punktów. Najwięcej - 30 punktów - zebrał Krzysztof Szubarga z Asseco Gdynia (siedem razy na pierwszym miejscu). Rozgrywający zdobywa w tym sezonie średnio 18,2 punktu, 5 asyst i 3,3 zbiórki na mecz. Drugie miejsce zajął Michał Sokołowski z 22 punktami, a trzecie Łukasz Koszarek z 16.
Oprócz nich punkty zdobywali:
Kamil Łączyński (10), Paweł Leończyk (7), Michał Michalak (4), Marcin Flieger (3), Łukasz Wiśniewski (3), Przemysław Zamojski (3), Paweł Kikowski (1), Filip Matczak (1), Krzysztof Sulima (1), Daniel Szymkiewicz (1)
Najlepszy polski zawodnik w sezonie 2015/2016 – Mateusz Ponitka
Najlepszy polski zawodnik w sezonie 2014/2015 – Damian Kulig
Najlepszy polski zawodnik w sezonie 2013/2014 – Łukasz Koszarek
Najlepszy polski zawodnik w sezonie 2012/2013 – Łukasz Koszarek
Najlepszy polski zawodnik w sezonie 2011/2012 – Łukasz Koszarek
UWAGA! Szkoleniowcy nie mogli głosować na zawodników ze swoich drużyn.
-----
Jak głosowali poszczególni trenerzy?
Igor Milicić (Anwil Włocławek)
1. miejsce (3 punkty): Krzysztof Szubarga, 2. miejsce (2 punkty): Michał Sokołowski, 3. miejsce (1 punkt): Paweł Kikowski
Przemysław Frasunkiewicz (Asseco Gdynia)
1. miejsce (3 punkty): Kamil Łączyński, 2. miejsce (2 punkty): Michał Sokołowski, 3. miejsce (1 punkt): Filip Matczak
Kamil Sadowski (AZS Koszalin)
1. miejsce (3 punkty): Krzysztof Szubarga, 2. miejsce (2 punkty): Kamil Łączyński, 3. miejsce (1 punkt): Michał Michalak
Emil Rajković (BM Slam Stal Ostrów Wlkp.)
1. miejsce (3 punkty): Łukasz Koszarek, 2. miejsce (2 punkty): Przemysław Zamojski, 3. miejsce (1 punkt): Łukasz Wiśniewski
Roberts Stelmahers (Energa Czarni Słupsk)
1. miejsce (3 punkty): Michał Sokołowski, 2. miejsce (2 punkty): Marcin Flieger, 3. miejsce (1 punkt): Krzysztof Szubarga
Mathias Fischer (PGE Turów Zgorzelec)
1. miejsce (3 punkty): Łukasz Koszarek, 2. miejsce (2 punkty): Kamil Łączyński, 3. miejsce (1 punkt): Krzysztof Szubarga
Marek Łukomski (King Szczecin)
1. miejsce (3 punkty): Michał Sokołowski, 2. miejsce (2 punkty): Łukasz Koszarek, 3. miejsce (1 punkt): Krzysztof Szubarga
Michał Baran (Miasto Szkła Krosno)
1. miejsce (3 punkty): Łukasz Koszarek, 2. miejsce (2 punkty): Michał Sokołowski, 3. miejsce (1 punkt): Krzysztof Szubarga
Drażen Anzulović (MKS Dąbrowa Górnicza)
1. miejsce (3 punkty): Paweł Leończyk, 2. miejsce (2 punkty): Łukasz Koszarek, 3. miejsce (1 punkt): Krzysztof Szubarga
Krzysztof Szablowski (Polfarmex Kutno)
1. miejsce (3 punkty): Krzysztof Szubarga, 2. miejsce (2 punkty): Michał Sokołowski, 3. miejsce (1 punkt): Krzysztof Sulima
Mindaugas Budzinauskas (Polpharma Starogard Gd.)
1. miejsce (3 punkty): Krzysztof Szubarga, 2. miejsce (2 punkty): Michał Sokołowski, 3. miejsce (1 punkt): Przemysław Zamojski
Jacek Winnicki (Polski Cukier Toruń)
1. miejsce (3 punkty): Kamil Łączyński, 2. miejsce (2 punkty): Krzysztof Szubarga, 3. miejsce (1 punkt): Michał Sokołowski
Wojciech Kamiński (Rosa Radom)
1. miejsce (3 punkty): Krzysztof Szubarga, 2. miejsce (2 punkty): Łukasz Wiśniewski, 3. miejsce (1 punkt): Paweł Leończyk
Zbigniew Pyszniak (Siarka Tarnobrzeg)
1. miejsce (3 punkty): Krzysztof Szubarga, 2. miejsce (2 punkty): Michał Sokołowski, 3. miejsce (1 punkt): Daniel Szymkiewicz
Artur Gronek (Stelmet BC Zielona Góra)
1. miejsce (3 punkty): Michał Sokołowski, 2. miejsce (2 punkty): Paweł Leończyk, 3. miejsce (1 punkt): Michał Michalak
David Dedek (TBV Start Lublin)
1. miejsce (3 punkty): Łukasz Koszarek, 2. miejsce (2 punkty): Krzysztof Szubarga, 3. miejsce (1 punkt): Marcin Flieger
Marcin Kloziński (Trefl Sopot)
1. miejsce (3 punkty): Krzysztof Szubarga, 2. miejsce (2 punkty): Michał Michalak, 3. miejsce (1 punkt): Paweł Leończyk