Rosa wygrywa w Szczecinie

,

W ostatnim spotkaniu 21. kolejki Polskiej Ligi Koszykówki Rosa Radom wygrała w Szczecinie z Kingiem 68:63.

,

Pierwsze minuty spotkania były dość zacięte, chociaż to King, przede wszystkim dzięki Pawłowi Kikowskiemu, był stroną przeważającą. Obie ekipy miały jednak pewne problemy ze skutecznością, co przekładało się na raczej niski wynik. Ostatecznie dzięki trafieniu Marcina Dutkiewicza to szczecinianie wygrywali po 10 minutach rywalizacji 18:17. Druga część meczu zaczęła się bardzo podobnie, ale to Rosa po ośmiu punktach z rzędu Roberta Witki potrafiła zdobyć niewielką przewagę. Gospodarze błyskawicznie doprowadzali jednak do wyrównania, nie pozwalając na wiele więcej. W końcówce pierwszej połowy radomianie zaczęli ponownie grać trochę lepiej, a po trójce z połowy boiska w wykonaniu Filipa Zegzuły było już 38:32.

W trzeciej kwarcie zespół trenera Marka Łukomskiego szybko zbliżył się na dwa punkty, ale po serii 9:0 i trafieniu Darnella Jacksona goście prowadzili 47:36. King oczywiście nie zamierzał tak łatwo się poddawać i zmniejszał straty - nawet do pięciu punktów po trafieniach Pawła Kikowskiego. Ostatecznie jednak dzięki rzutowi wolnemu Michała Sokołowskiego Rosa wygrywała po 30 minutach gry 56:46. Kolejny zryw w czwartej kwarcie (seria 12:0) i trójki Marcina Dutkiewicza oraz Kikowskiego oznaczały remis! Późniejsze rzuty wolne tego ostatniego gracza dały gospodarzom przewagę. W końcówce spotkania decydowała skuteczność z dystansu oraz efektowny wsad Jacksona. Po nim na 20 sekund przed końcem Rosa prowadziła 66:63. Później do remisu mógł jeszcze doprowadził Paweł Kikowski, ale nie trafił. Dzięki rzutom wolnym Sokołowskiego ekipa trenera Wojciecha Kamińskiego wygrała 68:63.

Po 14 punktów dla gości zanotowali Robert Witka i Darnell Jackson. 11 punktów, osiem zbiórek i trzy asysty dodał Michał Sokołowski. W ekipie gospodarzy najlepszy był Paweł Kikowski z 16 punktami.