#PucharPLK: Półfinał dla Miasta Szkła!

,

Miasto Szkła Krosno pokonało Trefl Sopot 78:72 w pierwszym piątkowym ćwierćfinale turnieju o Puchar Polski w warszawskiej hali Arena Ursynów. Najlepszym zawodnikiem spotkania został wybrany Chris Czerapowicz.

,

Najważniejsze wydarzenia: Początek spotkania nie był zbyt udany dla obu drużyn pod względem skuteczności, ale szybciej lepiej prezentować zaczęła się ekipa z Krosna. Po siedmiu z rzędu punktach Royce’a Woolridge’a prowadziła 12:5, a dzięki późniejszej trójce rozgrywającego miała już 12 punktów przewagi. Ostatecznie po 10 minutach Miasto Szkła wygrywało 24:11. W drugiej kwarcie zespół trenera Michała Barana kontrolował wydarzenia na parkiecie, nawet powiększając przewagę. Sytuację Trefla starali się zmieniać Artur Mielczarek i Filip Dylewicz, ale to ciągle było za mało na rozpędzonego beniaminka PLK. Po pierwszej połowie krośnianie wygrywali 45:31. Na początku trzeciej kwarty ważnym graczem Miasta Szkła był Dino Pita, ale później sopocianie odrobili część strat dzięki Anthony’emu Irelandowi i Nikoli Markoviciowi. Dzięki trafieniu Dylewicza drużyna trenera Zorana Marticia zbliżyła się na zaledwie siedem punktów po 30 minutach gry. W ostatniej części gry debiutant na tej imprezie miał spore problemy z konstruowaniem ataku, ale długo utrzymywał swoją przewagę. Jednak po indywidualnej akcji Irelanda na trzy minuty przed końcem Trefl przegrywał zaledwie trzema punktami. Ekipa z Krosna nie pozwalała na więcej, a niezwykle ważne rzuty trafiał Chris Czerapowicz. Ostatecznie Miasto Szkła zwyciężyło 78:72.

Cytat I: - Drużyna z Krosna zagrała na bardzo wysokim procencie, zarówno za dwa, jak i za trzy punkty. Nie możemy pozwalać, aby drużyna przeciwna robiła taką przewagę. Pogoń kosztuje dużo energii. To też mogło zaważyć na tym, że w końcówce rzuty nie wpadały - mówił po meczu Artur Mielczarek.

Statystyka I: Miasto Szkła w pierwszej połowie trafiło 8 trójek na 11 prób. W drugiej - zaledwie 3 na 10.

Ciekawostka I: Royce Woolridge rzuca średnio 14 punktów na mecz w Polskiej Lidze Koszykówki. W tym spotkaniu zanotował już 12 w pierwszej kwarcie. Później dołożył jeszcze cztery, ale tylko z rzutów wolnych.

Statystyka II: Chris Czerapowicz został wybrany najlepszym graczem meczu - tym razem rzucił 20 punktów, do których dodał siedem zbiórek i dwie asysty.

Ciekawostka II: Trefl po raz ostatni zdobył Puchar Polski w 2013 roku. Od tego momentu nie potrafi awansować do etapu półfinału turnieju.

Cytat II: - Kontrolowaliśmy wydarzenia na boisku, ale jak to my, pozwoliliśmy wrócić zespołowi Trefla do meczu. Gdy przychodzi presja, mamy pewne problemy. Daliśmy się parę razy ponieść emocjom. Awans do pierwszej czwórki to dla miasta, klubu i tych chłopaków niesamowite przeżycie i duży sukces - powiedział trener Miasta Szkła Michał Baran.