#PucharPLK: Hit na początek!

#PucharPLK: Hit na początek!
fot. Andrzej Romański

Pierwsze spotkanie turnieju finałowego Pucharu Polski od razu jest wielkim hitem! Polski Cukier Toruń i Stelmet BC Zielona Góra to drużyny, które zajmują dwa pierwsze miejsca w tabeli ligowej. Równie ciekawie powinno być w starciu Kinga Szczecin z PGE Turowem Zgorzelec. Bezpłatne transmisje z obu spotkań na IPLA.tv i polsatsport.pl

Bilety dostępne są na stronie ticketik.pl

 

Polski Cukier Toruń - Stelmet BC Zielona Góra, czwartek, godz. 18.00

Transmisja: bezpłatna w IPLA.tv i polsatsport.pl (od godz. 17.50)

Najważniejsze pojedynki: Łukasz Wiśniewski kontra Przemysław Zamojski; Kyle Weaver kontra Thomas Kelati

W tym sezonie: 83:67 dla Stelmetu w Zielonej Górze, 81:69 dla Polskiego Cukru w Toruniu

Zapowiedź: Te drużyny od stycznia spotkały się ze sobą dwukrotnie - za każdym razem wygrywali gospodarze, ale trzeba podkreślić, że nigdy nie zagrały w pełnych składach. Tym razem może być inaczej, ponieważ wydaje się, że w obu ekipach wszyscy są zdrowi. Postawa Polskiego Cukru z pewnością jest jedną z największych niespodzianek tego sezonu. Szczególnie warto będzie się przyjrzeć starciu byłego zawodnika klubów NBA - Kyle’a Weavera z mającym za sobą grę w reprezentacji Polski Thomasem Kelatim. Ciekawy będzie też pojedynek Łukasza Wiśniewskiego z Przemysławem Zamojskim. Obaj są świetnymi defensorami i dobrze rzucają z dystansu. Kto kogo zneutralizuje?

Ciekawostki: Krzysztof Sulima (Polski Cukier) to najlepszy gracz PLK pod względem skuteczności rzutów za dwa punkty - 65,7 proc.; Armani Moore (Stelmet BC) z kolei jest najskuteczniejszy w trójkach - aż 53,8 proc.

Powiedzieli przed meczem:

Krzysztof Sulima, Polski Cukier Toruń: Turniej zaczynamy od meczu ze Stelmetem, na pewno będzie dużo emocji i fajny mecz dla kibiców. Tak jak w każdym spotkaniu - będziemy skupiać się na tym, żeby wygrać. Nie ma sytuacji odpuszczania. Każdy w Pucharze Polski gra po to, aby zwyciężyć.

Przemysław Zamojski, Stelmet BC Zielona Góra: To jest prestiżowa sprawa, występuje osiem najlepszych drużyn w kraju, jest się o co bić. W ćwierćfinale spotykamy się z Polskim Cukrem. Dwie bardzo mocne ekipy, które są na dwóch pierwszych miejscach w tabeli. Dla kibiców to będzie fajna gratka i mnóstwo emocji. Będziemy gotowi, damy z siebie 100 procent, aby wznieść ten puchar dla Zielonej Góry.

Zobacz też: #DrogaPoPuchar: Polski Cukier Toruń | #DrogaPoPuchar: Stelmet BC Zielona Góra

 

King Szczecin - PGE Turów Zgorzelec, czwartek, godz. 20.30

Transmisja: bezpłatna w IPLA.tv i polsatsport.pl (od godz. 20.20)

Najważniejsze pojedynki: Paweł Kikowski kontra Michał Michalak; Taylor Brown kontra Denis Ikovlev

W tym sezonie: 107:105 dla Kinga w Szczecinie; 88:75 dla PGE Turowa w Zgorzelcu

Zapowiedź: W obydwu rozegranych meczach w tym sezonie wygrywali gospodarze. Ostatnio King i PGE Turów spotkały się ponad tydzień temu i wtedy górą zdecydowanie byli zgorzelczanie. Na pewno najbardziej efektowne powinno być starcie świetnych strzelców - Pawła Kikowskiego i Michała Michalaka. Obaj lubią rzucać z dystansu, ale potrafią też efektownie wejść pod kosz. Ciekawe także jaki pomysł na zatrzymanie Taylora Browna będzie miał tym razem Mathias Fischer - Amerykanin jest jednym z najważniejszych graczy szczecinian. PGE Turów grał ostatnio bez podstawowego rozgrywającego - Tweety’ego Cartera. Jego ewentualny powrót do gry może okazać się kluczowy.

Ciekawostki: King to najczęściej asystująca drużyna w PLK - średnio notuje 18,4 asysty w każdym spotkaniu; Uros Nikolić (PGE Turów) przez blisko dwa sezony był zawodnikiem drużyny ze Szczecina - przechodził tam z… PGE Turowa

Powiedzieli przed meczem:

Paweł Kikowski, King Szczecin: Puchar Polski to jest super sprawa. Myślę, że każdy w swojej karierze chciałby go zdobyć. Ja już mam dwa, więc wiem jak to smakuje, jaka to jest radość. Jeszcze nie zdobyłem mistrzostwa Polski, ale myślę, że porównywalna.

Zobacz też: #DrogaPoPuchar: King Szczecin |