BCL: Niespodziewane zwycięstwo Węgrów

,

Szolnoki Olaj niespodziewanie pokonał Stelmet BC Zielona Góra 86:75 w kolejnym meczu rozgrywek Basketball Champions League.

Gospodarze świetnie weszli w to spotkanie – po trafieniach z kontry Davida Vojvody i Janosa Eilingsfelda było już nawet 9:0. Niemoc mistrzów Polski przerwał dopiero po czterech minutach Vladimir Dragicević. Szolnoki Olaj kontrolowało jednak sytuację na parkiecie, prowadząc później nawet 13 punktami. Ostatecznie po rzutach wolnych Adama Totha węgierska ekipa po 10 minutach rywalizacji wygrywała 24:12. Sytuację w drugiej kwarcie bardzo starał się zmienić indywidualnymi akcjami James Florence. Stelmet ciągle jednak znacząco nie odrabiał strat, ponieważ nieźle prezentował się doświadczony Luksa Andrić. Dopiero w końcówce tej części meczu po rzutach wolnych Karola Gruszeckiego i trafieniu Armaniego Moore’a zielonogórzanie zbliżyli się na cztery punkty.

Na początku trzeciej kwarty zespół trenera Artura Gronka nie potrafił podtrzymać swojej lepszej gry z końcówki ostatniej części meczu, więc gospodarze cały czas utrzymywali przewagę. Nawet gdy po trafieniach Vladimira Dragicevicia i Adama Hrycaniuka Stelmet znowu zbliżał się na pięć punktów, to Węgrzy ponownie odskakiwali. W ostatniej minucie kwarty faulowani Koszarek i Dragicević wykorzystywali jednak swoje rzuty wolne i dzięki temu po 30 minutach gry był remis po 55. Pierwsze prowadzenie mistrzom Polski dała trójka Koszarka na początku ostatniej części meczu. Gospodarze zdołali jednak jeszcze uciec – dzięki rzutom Luksy Andricia, Krisztiana Wittmana i Milosa Borisova było już 68:62. Trójka Nikoli Pavlicevicia powiększyła tę przewagę nawet do 10 punktów na cztery minuty przed końcem. Tego zielonogórzanie już nie odrobili, a Węgrzy zwyciężyli ostatecznie 86:75.

Szolnoki Olaj – Stelmet BC Zielona Góra 86:75 (24:12, 13:21, 18:22, 31:20)

Olaj: Andrić 19, Pavlicević 18, Barnies 16, Borisov 12, Wittmann 9, Vojvoda 5. Toth 5, Eilingsfeld 2, Hajdu 0, Rudner 0, Csak 0

Stelmet BC: Florence 19, Dragicević 18, Koszarek 10, Gruszecki 9, Moore 6, Zamojski 5, Hrycaniuk 4, Kelati 2, Vaughn 2, Der 0, Zywert 0