BCL: Turcy za silni dla Rosy

,

Turecka ekipa Muratbey Usak Sportif wygrała z Rosą Radom 96:76 w kolejnym spotkaniu rozgrywek Basketball Champions League. Liderem wicemistrzów Polski był Gary Bell z 19 punktami.

,

Początek meczu był trochę lepszy dla Rosy, która po trafieniach Darnella Jacksona i Roberta Witki prowadziła 7:3. Gospodarze dość szybko doprowadzili jednak do remisu, ale dzięki trafieniom Gary’ego Bella i Jordana Callahana radomianie potrafili utrzymywać później przewagę. Ekipa trenera Wojciecha Kamińskiego zanotowała nawet serię 10:0 i po rzucie Kima Adamsa było już 22:12. W końcówce kwarty ekipa z Usak zmniejszyła straty do sześciu punktów. W pierwszych minutach drugiej części meczu trójkami zaskakiwał Sarunas Vasiliauskas, ale tym samym opowiadał Sokołowski. Rosa ponownie prowadziła już 10 punktami, ale wtedy ekipa Muratbey zanotowała serię 11:0 i po akcji Zacha Auguste’a zdobyła minimalną przewagę. Stan spotkania się zdecydowanie wyrównał, ale goście po rzutach wolnych Callahana potrafili wrócić jeszcze na prowadzenie. Ostatecznie po pierwszej połowie wicemistrzowie Polski wygrywali 44:43.

Na początku trzeciej kwarty po akcjach Gary’ego Bella Rosa miała już pięć punktów przewagi, ale gospodarze nie pozwalali na więcej. Po serii 14:0 sytuacja znowu się odwróciła i to turecka drużyna była górą - 65:55 dzięki rzutowi McKissica. Radomianie całkowicie zatrzymali się w ataku i przez to gospodarze objęli kontrolę nad wydarzeniami na parkiecie. W końcówce tej części meczu trójkę trafił jeszcze Damian Jeszke, ale drużyna Muratbey wygrywała już 69:58. Ostatnia kwarta już niczego nie zmieniła. Nadal nie do zatrzymania był Auguste, który tylko powiększał przewagę gospodarzy. Po akcjach McKissica wynosiła ona już nawet 19 punktów. Ostatecznie turecka ekipa zwyciężyła 96:76.

Muratbey Usak Sportif - Rosa Radom 96:76 (16:22, 27:22, 26:14, 27:18)

Muratbey: Auguste 31, Harrison 16, McKissic 13, Freimanis 12, Vasiliauskas 11, Demirel 4, Kavaklioglu 3, Candan 3, Sonmez 3

Rosa: Bell 19, Jackson 16, Sokołowski 14, Callahan 12, Witka 6, Jeszke 3, Zyskowski 2, Szymkiewicz 2, Adams 2, Bojanowski 0