Anwil - PGE Turów: Chyliński kontra Michalak

,

Zarówno Anwil Włocławek, jak i PGE Turów Zgorzelec mają potencjał, aby w tym sezonie walczyć o najwyższe cele w Polskiej Lidze Koszykówki! Czy kluczowymi zawodnikami w starciu między tymi drużynami będą Michał Chyliński i Michał Michalak? Transmisja w Polsacie Sport HD i IPLA.tv w niedzielę od godz. 12.30.

,

Dla Anwilu będzie to drugie spotkanie w tym tygodniu - w środę włocławianie rywalizowali na trudnym terenie w Tarnobrzegu. Co prawda ekipa trenera Igora Milicicia po pierwszej kwarcie prowadziła 20 punktami, ale Siarka była w stanie odrobić sporo strat i w czwartej części meczu zbliżyła się na siedem punktów. Goście zwyciężyli jednak 87:75, a najlepszy mecz w tym sezonie rozegrał Taylor Haws - rzucił 16 punktów.

- Jestem dumny z chłopaków i naszego wysiłku. Wyszliśmy w pierwszej połowie z dużą energią, ale później mieliśmy przestój. Dużo się jeszcze uczymy jako drużyna, ale jestem zadowolony z kierunku w którym idziemy - podkreślał po spotkaniu Taylor Haws.

Ostatni mecz PGE Turowa to starcie z zespołem z Lublina. Jak się okazało - był to najlepszy ofensywnie mecz dla zgorzelczan w tym sezonie. Ekipa trenera Mathiasa Fischera rzuciła aż 106 punktów (poprzednio miała 105 w meczu z dogrywką w Szczecinie), tracąc przy tym zaledwie 74. Świetnie zaprezentował się Mateusz Kostrzewski, który zanotował aż 24 punkty i dziewięć zbiórek.

- Jestem zadowolony z 35 minut. Było widać, że są jednak momenty, w których tracimy koncentrację i nad tym właśnie pracujemy. Czasami zdarza się to w pierwszej, a czasami w ostatniej kwarcie. To jest normalne, ale taka faza musi u nas trwać bardzo krótko. Drużyna zrobiła jednak bardzo dużo dobrego, zdobyła ponad 100 punktów i miała 30 asyst - mówił po meczu trener Mathias Fischer.

Michał Chyliński pojawił się we Włocławku w trakcie poprzedniego sezonu, ale trzeba podkreślić, że wcześniej - przez pięć lat - występował w PGE Turowie. To jednak nie koniec jego związków ze zgorzeleckim klubem. Rozgrywki 2015/2016 zaczynał w niemieckim Telekom Baskets Bonn, gdzie trenerem był wtedy… Mathias Fischer. Ta sytuacja sprawia, że dla obwodowego gracza ten mecz z pewnością będzie wyjątkowy.

Głównym rywalem Chylińskiego będzie inny strzelec - Michał Michalak, który w lecie przygotowywał się z reprezentacją Polski do kwalifikacji do EuroBasketu. Później zdecydował się na podpisanie kontraktu z PGE Turowem, gdzie może odgrywać ważną rolę. W tym sezonie zdobywa średnio 11,3 punktu, 3,6 zbiórki i 1,3 asysty na mecz. dzięki czemu jest drugą opcją ofensywną w swoim zespole.

To spotkanie to także starcie dwóch świetnych środkowych: Josipa Sobina i Kirka Archibeque’a. Chorwat imponuje manewrami podkoszowymi - potrafi zdobywać punkty na wiele różnych sposobów, chociaż ma problemy z rzutami wolnymi (zaledwie 5 trafionych na 28 prób). Kirk Archibeque z kolei w wielu meczach notuje double-double, a jego średni eval - 20 na mecz - pokazuje, że jest obecnie czołowym zawodnikiem PLK na tej pozycji.

Która drużyna w niedzielę będzie w lepszej formie? Czy Michał Chyliński i Michał Michalak będą kluczowymi zawodnikami w tym starciu?

- Następny mecz jest zawsze najważniejszy. Wiem, że we Włocławku zawsze jest pełna hala i gra tam jedna z najlepszych polskich drużyn. Czekają nas trudne wyjazdowe spotkania, zobaczymy jak będzie wyglądała nasza koncentracja - podkreślał po ostatnim meczu trener Fischer.

Początek spotkania Anwil Włocławek - PGE Turów Zgorzelec w niedzielę o godz. 12.40. Transmisja w Polsacie Sport HD i IPLA.tv od godz. 12.30.