BCL: Neptunas wygrywa z Rosą po zaciętym meczu

,

Zespół wicemistrzów Litwy, Neptunas Kłajpeda, pokonał przed własną publicznością po niezwykle wyrównanym meczu Rosę Radom 66:63 w kolejnej rundzie spotkań Basketball Champions League.

,

Radomianie na początku meczu mieli problemy ze sforsowaniem obrony gospodarzy – m.in. dlatego po pięciu minutach spotkania i trójce Vytautasa Sarakauskasa było już 10:0 dla Neptunasa. Niemoc Rosy przełamał indywidualną akcją Tyrone Brazelton. Defensywa drużyny z Kłajpedy jednak ciągle robiła wrażenie – w pierwszej kwarcie pozwoliła gościom na rzucenie zaledwie sześciu punktów. Trochę lepiej wyglądało to na początku drugiej części meczu – dwie akcje z rzędu Darnella Jacksona i kontra Jordana Callahana pozwoliły zespołowi trenera Wojciecha Kamińskiego zbliżyć się na cztery punkty. Jak się okazało - to nie był koniec ofensywnego zrywu Rosy - kolejne trafienia Callahana dały prowadzenie 22:20. Ostatecznie dzięki trójce Michała Sokołowskiego radomianie wygrywali po pierwszej połowie 31:29.

Cztery trójki z rzędu Neptunasa na początku trzeciej kwarty (po dwie Omari Johnsona i Martynasa Mażeiki) dały tej drużynie sześć punktów przewagi. Rosa ciągle starała się być blisko, a pomagali w tym także Łukasz Bonarek i Michał Sokołowski. Po 30 minutach rywalizacji to Litwini wygrywali dwoma punktami. Radomianie utrzymywali w czwartej kwarcie swoją dobrą dyspozycję i dzięki trójce Gary’ego Bella wrócili na prowadzenie. Mecz ciągle był niezwykle wyrównany, a o końcowym wyniku musiały zadecydować ostatnie minuty. Neptunas miał nawet pięć punktów przewagi, ale akcje Michała Sokołowskiego pozwoliły na kolejny remis. Później rzuty wolne trafiał Jerai Grant, a starał się na to odpowiadać rzutami z dystansu Sokołowski. Skrzydłowy jednak nie był skuteczny - to oznaczało, że drużyna z Kłajpedy zwyciężyła ostatecznie 66:63.

Neptunas Kłajpeda - Rosa Radom 66:63 (16:6, 13:25, 17:13, 20:19)

Neptunas: Johnson 14, Baron 12, Mażeika 11, Grant 10, Sarakauskas 8, Girdziunas 5, Drew 4, Kacinas 2, Klimavicius 0

Rosa: Bell 16, Callahan 13, Sokołowski 10, Brazelton 9, Jackson 7, Bonarek 4, Zyskowski 2, Adams 2, Witka 0