BCL: Asvel za silny dla Rosy

,

Asvel Lyon-Villeurbanne pokonał w Radomiu Rosę 83:63 w kolejnej rundzie spotkań rozgrywek Basketball Champions League.

,

Pierwsze minuty spotkania były wyrównane, a Rosa potrafiła grać w podobnym tempie do rywali. Dopiero po chwili dzięki trafieniom Nikoli Dragovicia i Nicolasa Langa Asvel zdobył osiem punktów przewagi. Te straty starał się odrabiać trójkami Michał Sokołowski, ale to nie wystarczało. Po 10 minutach Francuzi wygrywali 28:21. W drugiej kwarcie rzutami z dystansu radomian zaskakiwał Badja Sy, a po trafieniu Waltera Hodge’a zespół trenera J.D. Jacksona miał już 12 punktów przewagi. Mimo że nieźle spisywali się Darnell Jackson i Gary Bell, to wicemistrzowie Polski nie potrafili zbliżyć się do przeciwników. Ostatecznie dzięki rzutom wolnym Langa Asvel prowadził po pierwszej połowie 47:33.

Po piętnastominutowej przerwie francuska drużyna wcale nie radziła sobie gorzej. Aktywny starał się być Darnell Jackson, ale to Asvel ciągle poprawiał swoje wyniki. Po serii rzutów wolnych Adriana Utera rywale mieli nawet 26 punktów przewagi. W ostatniej kwarcie Rosa mogła liczyć na dobrą zmianę w wykonaniu Filipa Zegzuły, ale prowadzenie Francuzów było już zbyt wysokie. Dzięki kolejnemu trafieniu Nicolasa Langa goście zwyciężyli 83:63.

Rosa Radom - Asvel Lyon-Villeurbanne 63:83 (21:28, 12:19, 15:26, 15:10)

Rosa: Jackson 17, Sokołowski 10, Brazelton 9, Zegzuła 8, Bell 7, Bojanowski 6, Zyskowski 4, Adams 2, Bonarek 0, Witka 0

Asvel: Dragović 16, Lang 16, Sy 12, Hodge 10, Watkins 10, Nelson 7, Uter 6, Diawara 0, Hangoue 0