BCL: Zwycięstwo Rosy w Varese

,

Rosa Radom pokonała na wyjeździe zespół Openjobmetis Varese 69:62 w kolejnej rundzie spotkań rozgrywek Basketball Champions League.

,

Ekipa trenera Wojciecha Kamińskiego zanotowała bardzo dobry początek meczu - po kontrach wykończonych przez Darnella Jacksona prowadziła 7:1. Gospodarze dość szybko zaczęli odrabiać straty, a po trójce dobrze znanego w Polsce Christiana Eyengi zdobyli przewagę. Długo ją utrzymywali, chociaż rzutami z dystansu starał się ją zmniejszyć Robert Witka. Ostatecznie dzięki akcji Tyrone’a Brazeltona radomianie przegrywali tylko punktem. W drugiej kwarcie goście wrócili na prowadzenie, a głównymi postaciami nadal byli Witka i Brazelton. Mecz bardzo długo był niezwykle wyrównany, a żadna z drużyn nie potrafiła zdobyć większej przewagi. Końcówka pierwszej połowy należała jednak do Erica Maynora - to głównie dzięki niemu Openjobmetis wygrywało 37:32.

Akcje Michała Sokołowskiego i Darnella Jacksona na początku trzeciej kwarty ponownie wyprowadziły wicemistrzów Polski na prowadzenie. Dobra defensywa pozwoliła Rosie na serię aż 13:2 i przewagę 45:39. Później drużyna z Varese starała się zbliżyć do rywali, ale po trójce Jarosława Zyskowskiego po 30 minutach to radomianie byli lepsi 53:48. Rzut z dystansu Gary’ego Bella dał nawet 10 punktów przewagi gościom na początku czwartej kwarty. To dało zespołowi trenera Wojciecha Kamińskiego kontrolę nad wydarzeniami na parkiecie. Co prawda włoska drużyna w końcówce zbliżyła się na cztery punkty po trójce Christiana Eyengi, ale w końcówce ważne rzuty wolne trafiali Zyskowski oraz Brazelton i Rosa wygrała ostatecznie 69:62.

Openjobmetis Varese - Rosa Radom 62:69 (19:18, 18:14, 11:21, 14:16)

Openjobmetis: Maynor 14, Eyenga 14, Avramović 10, Johnson 8, Pelle 6, Kangur 6, Anosike 2, Bulleri 2, Cavaliero 0, Campani 0, Ferrero 0

Rosa: Brazelton 19, Jackson 15, Zyskowski 13, Sokołowski 9, Witka 8, Bell 5, Bojanowski 0, Adams 0, Bonarek 0