Energa Czarni - Polski Cukier (3): Słupszczanie na prowadzeniu

,

Energa Czarni pokonała Polski Cukier Toruń 84:71 w trzecim meczu ćwierćfinałowym Tauron Basket Ligi i tym samym prowadzi 2-1 w serii. Mecz nr 4 w Słupsku w czwartek 5 maja o godz. 20.00. Transmisja w Polsacie Sport News.

Gospodarze świetnie weszli w to spotkanie - po dwóch minutach i trafieniu Cheikha Mbodja prowadzili 8:0. Na to swoją serią 10:0 odpowiedzieli jednak torunianie, którzy po rzucie Łukasza Wiśniewskiego zdobyli przewagę. Polski Cukier potrafił wygrywać nawet czterema punktami po trójce Danny’ego Gibsona, ale Energa Czarni dość szybko opanowała sytuację i głównie dzięki Jerelowi Blassingame’owi i Demonte Harperowi było 24:23 dla słupszczan. Drugą część meczu ekipa trenera Donaldasa Kairysa zaczęła od sześciu kolejnych punktów i po trójce Grzegorza Surmacza prowadziła już 30:23. Goście radzili sobie słabiej w ataku, mimo że sporo od siebie dawali Łukasz Wiśniewski i Danny Gibson. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 44:34 po dwóch kolejnych rzutach Blassingame’a.

W trzeciej kwarcie Energa Czarni była nie do zatrzymania w ataku. Nadal czołowymi postaciami byli Demonte Harper i Jerel Blassingame, a dużo wnosił także Jarosław Mokros. Odpowiedzi Michała Michalaka i Maksyma Kornijenki nie wystarczały na rozpędzoną ekipę ze Słupska. Gospodarze po 30 minutach rywalizacji wygrywali aż 71:52. W czwartej kwarcie Polskiemu Cukrowi udało się odrobić część strat, ale stało się to dopiero w momencie, gdy wynik był już właściwie rozstrzygnięty. Mimo niezłej postawy Seana Denisona i Markeitha Cummingsa to słupszczanie odnieśli pewne zwycięstwo 84:71.

Najlepszym zawodnikiem gospodarzy był Demonte Harper z 19 punktami, czterema zbiórkami i czterema asystami. 16 punktów i dziewięć asyst dołożył Jerel Blassingame. W ekipie gości wyróżniał się Danny Gibson z 15 punktami i trzema asystami.

Energa Czarni prowadzi 2-1 w rywalizacji do trzech zwycięstw. Mecz nr 4 w Słupsku w czwartek 5 maja o godz. 20.00. Transmisja w Polsacie Sport News.