Europuchar: Stelmet zwycięża i gra dalej!

,

Stelmet pokonał w Wenecji Umanę Reyer 68:58 i tym samym awansował do 1/8 finału Europucharu. Kolejnym rywalem zielonogórzan w tych rozgrywkach będzie rosyjski Uniks Kazań.

,

Lepiej to spotkanie rozpoczęli gospodarze, którzy po trafieniach Josha Owensa i Tomasa Ressa prowadzili 10:5. Później pięć punktów zdobył jednak Mateusz Ponitka, a trójkę dołożył Dee Bost i to Stelmet zdobył przewagę. Zielonogórzanom udawało się ją utrzymywać do samego końca pierwszej kwarty. Po kolejnej trójce Bosta było 22:18. Druga część meczu również była wyrównana. Drużyna będąca na prowadzeniu zmieniała się co chwilę. Zespół trenera Saso Filipovskiego mógł jednak liczyć na Bosta - Amerykanin w końcówce pierwszej połowy zaliczył dwie indywidualne akcje i dzięki temu reprezentant Tauron Basket Ligi po 20 minutach wygrywał 34:33.

Niezwykle ważna była trzecia kwarta. Ważne rzuty trafiali Dee Bost i Przemysław Zamojski. Po trójce tego drugiego mistrzowie Polski mieli dziewięć punktów przewagi. Do końca tej części meczu zmniejszyli ją jednak trochę Phillip Goss i Benjamin Ortner. Waleczność i zbiórki w ataku – to charakteryzowało grę Stelmetu w czwartej kwarcie. Najpierw świetnie radzili sobie Nemanja Djurisić i Mateusz Ponitka, a w kluczowych momentach nie zawodził Dee Bost. To do niego należały ostatnie akcje meczu. Zielonogórzanie wygrali 68:58 i dzięki temu zagrają w 1/8 finału Europucharu.

Umana Reyer Wenecja - Stelmet Zielona Góra 58:68 (18:22, 15:12, 15:20, 10:14)

Umana Reyer: Savović 15, Owens 14, Ress 9, Goss 5, Ruzzier 5, Jackson 4, Tonut 3, Viggiano 2, Ortner 1, Bramos 0, Antelli 0

Stelmet: Bost 19, Ponitka 12, Zamojski 9, Moldoveanu 8, Borovnjak 7, Hrycaniuk 5, Koszarek 4, Szewczyk 2, Djurisić 2, Gruszecki 0