BM Slam Stal - Śląsk: Millage kontra Heath

,

Starcie doświadczonych rozgrywających - Curtisa Millage’a i Brandona Heatha będzie jednym z najciekawszych elementów poniedziałkowego spotkania BM Slam Stali Ostrów Wlkp. ze Śląskiem Wrocław. Transmisja w Polsacie Sport od godz. 20.25.

Ostrowianie świetnie radzili sobie w pierwszej połowie ostatniego spotkania z Asseco. Kluczowa okazała się jednak trzecia kwarta, którą gdynianie wygrali aż 24:10, co pozwoliło im na zwycięstwo 81:72. Najlepszym zawodnikiem BM Slam Stali w tym meczu był Curtis Millage z 17 punktami i trzema asystami.

- Możemy żałować tego meczu. W pierwszej połowie zagraliśmy bardzo dobrze, pokazaliśmy drogę, jaką musimy iść, żeby wygrać. Druga część spotkania była słaba, bez koncentracji i obrony. Cały tydzień trenowaliśmy w dziewięciu, to utrudniło nam przygotowania do meczu. Ten zespół ciągle potrzebuje pracy - mówił trener Zoran Sretenović z BM Slam Stali.

Anwil długimi fragmentami kontrolował sytuację w ostatnim meczu ze Śląskiem. Wrocławianie potrafili gonić rywala, a jeszcze na cztery minuty przed końcem przegrywali zaledwie punktem. Końcówka należała jednak do zespołu z Włocławka, który wygrał 82:74. Po 12 punktów dla Śląska zdobyli Jarvis Williams, Witalij Kowalenko i Rashad Madden.

- Nasza obrona nie była najlepsza w momentach, kiedy decydował się wynik spotkania. Szczególnie we fragmentach, kiedy popełnialiśmy błędy przy obronie Jelinka i Dmitriewa. Musimy także organizować lepiej naszą ofensywę. Szybko się podnosimy, bo za chwilę czeka nas kolejny mecz - tłumaczył trener Emil Rajković ze Ślaska.

Kluczowe dla losów meczu może być starcie Curtisa Millage’a i Brandona Heatha. Zawodnik BM Slam Stali w przeszłości wygrywał rozgrywki na Łotwie oraz w Estonii. W obecnym sezonie Tauron Basket Ligi rzucił aż 41 punktów PGE Turowowi Zgorzelec, za co został wybrany najlepszym graczem kolejki. Heath z kolei jest czterokrotnym mistrzem Bułgarii, a triumfował także na Cyprze. Dla Śląska zdobywa średnio 7,3 punktu i 4,3 asysty na mecz, ale z pewnością nie pokazał jeszcze pełni swoich umiejętności.

Jednym z najlepszych graczy Śląska jest w tym sezonie Witalij Kowalenko, a naprawdę dobrze radzi sobie także Jarvis Williams. W kolei w drużynie z Ostrowa Wlkp. na wyróżnienie zasługuje Deshawn Delaney, a sporo do gry tej ekipy wniósł Alexis Wangmene. Kameruńczyk w meczu przeciwko MKS Dąbrowa Górnicza zanotował aż osiem bloków!

Początek spotkania BM Slam Stal Ostrów Wlkp. - Śląsk Wrocław w poniedziałek o godz. 20.35. Transmisja w Polsacie Sport od godz. 20.25.