FIBA Europe Cup: Druga wygrana Turk Telekom z Rosą

,

Turk Telekom Ankara pokonał Rosę Radom 89:72 w kolejnym spotkaniu FIBA Europe Cup. Obydwie drużyny mają już zapewniony awans do kolejnej fazy rozgrywek.

,

Mecz bardzo dobrze rozpoczęli gospodarze, ale Rosa szybko goniła wynik i pod koniec pierwszej kwarty potrafiła wyjść na prowadzenie dzięki akcji Toreya Thomasa. Kluczowa dla losów całego spotkania była druga część. To właśnie w niej turecka ekipa zdobywała wyższą przewagę i po trafieniu Mutlu Akpinara wygrywała 43:33 po 20 minutach rywalizacji. Kolejne kwarty były bardzo wyrównane – jeszcze w trzeciej radomianie potrafili wrócić na prowadzenie po trójce Roberta Witki, ale później zdecydowanie lepiej radził sobie Turk Telekom. W ostatniej części meczu zespół z Ankary kontrolował sytuację na parkiecie i wygrał ostatecznie 89:72.

Turk Telekom Ankara - Rosa Radom 89:72 (18:20, 25:13, 27:23, 19:16)

Turk Telekom: Buckner 24, Brown 18, Woodside 17, Kurtoglu 7, Valters 6, Ozer 5, Veyseloglu 4, Akpinar 3, Goktas 3, Jenkins 2, Dukanović 0, Buker 0

Rosa: Harris 22, Zajcew 13, Sokołowski 10, Thomas 7, Witka 7, Szymkiewicz 7, Hajrić 4, Jeszke 2, Adams 0, Schenk 0