Rosa - Stelmet (3): Zielonogórzanie już w finale!

,

Stelmet znowu pokazał klasę w ostatniej kwarcie i po raz trzeci pokonał Rosę 72:65, a tym samym awansował do wielkiego finału Tauron Basket Ligi. Najlepszym zawodnikiem zielonogórzan był Quinton Hosley z 22 punktami i ośmioma zbiórkami.

,

Pierwsze minuty spotkania należały do Quintona Hosleya. To po jego dwóch trójkach Stelmet prowadził 8:2. Nie sparaliżowało to jednak Rosy, która bardzo szybko doprowadziła do remisu, a później prowadziła nawet 13:9 dzięki rzutowi z dystansu Danny’ego Gibsona. Zielonogórzanie popełniali straty, a gospodarze świetnie biegali do kontry. Ostatecznie po pierwszej kwarcie zespół trenera Wojciecha Kamińskiego miał przewagę dwóch punktów. W drugiej części spotkania radomianie wygrywali już 30:21 po trójce Urosa Mirkovicia. Od tego momentu goście poprawili obronę, zanotowali serię 10:0 i prowadzili po akcji Adama Hrycaniuka. W samej końcówce trafienie Damiana Jeszke dało trzy punkty przewagi Rosie, ale później w kilka sekund Russell Robinson zdobył cztery punkty, więc to jego zespół wygrywał po 20 minutach gry.

Na początku trzeciej kwarty Stelmetowi udało się na chwilę utrzymać prowadzenie, ale później to ekipa z Radomia głównie dzięki trafieniom Michała Sokołowskiego i Danny’ego Gibsona zdobyła siedem punktów przewagi. Wszystko zmieniło się w ostatniej części meczu. Trójki Przemysława Zamojskiego, Russella Robinsona i Łukasza Koszarka pozwoliły ekipie trenera Saso Filipovskiego na objęcie kontroli nad meczem. Goście zanotowali serię 14:0 i po rzucie z dystansu Hosleya wygrywali już 67:58. Radomianie nie potrafili już odwrócić losów tej rywalizacji. Ostatecznie Stelmet pokonał Rosę 72:65 i wygrał całą rywalizację półfinałową 3-0.

Najlepszym zawodnikiem zielonogórzan był Quinton Hosley z 22 punktami i ośmioma zbiórkami. Łukasz Koszarek dodał do tego 14 punktów i trzy asysty. W ekipie z Radomia wyróżniał się Michał Sokołowski z 15 punktami.

Pierwszy mecz finałowy zostanie rozegrany w czwartek 28 maja.