Stelmet - Rosa (2): Zacięty mecz, gospodarze znowu lepsi

,

Po trzech wyrównanych kwartach, w ostatniej części meczu Stelmet był zdecydowanie lepszy od Rosy i dzięki temu wygrał 75:67 w drugim meczu półfinału play-off Tauron Basket Ligi. Tym samym zielonogórzanie prowadzą 2-0 w serii do trzech zwycięstw. Liderem gospodarzy był Łukasz Koszarek z 18 punktami i ośmioma asystami. Mecz nr 3 tej pary w środę o godz. 20.00. Transmisja w Polsacie Sport News.

,

Tym razem to Rosa zdecydowanie lepiej weszła w spotkanie. Po jednym z rzutów Mike’a Taylora radomianie prowadzili nawet 9:2. Od tego momentu Stelmet zanotował serię 10:2 i po rzutach wolnych dobrze radzącego sobie Jure Lalicia zdobył minimalną przewagę. Ekipa trenera Wojciecha Kamińskiego potrafiła jeszcze wyjść na prowadzenie w tej kwarcie, ale ostatecznie zakończyła się ona remisem. W drugiej części spotkania goście dzięki rzutom Urosa Mirkovicia i Danny’ego Gibsona wygrywali już sześcioma punktami. Zielonogórzanie ciągle byli jednak blisko, chociaż nie potrafili wyprzedzić rywali. Ostatecznie po trafieniach Łukasza Koszarka wicemistrzowie przegrywali zaledwie jednym punktem po pierwszej połowie.

Trzecia kwarta była niezwykle wyrównana i toczyła się rytmem kosz za kosz. Żadna z drużyn nie potrafiła dłużej utrzymać prowadzenia ani wypracować wyraźnej przewagi. Po rzucie wolnym Russella Robinsona gospodarze prowadzili 53:52 po tej części meczu. Przełom Stelmetu nastąpił w ostatniej kwarcie. Trójki Łukasza Koszarka i Przemysława Zamojskiego pozwoliły zielonogórzanom zdobyć ośmiopunktową przewagę. Rosa próbowała odpowiadać akcjami Łukasza Majewskiego i Michała Sokołowskiego, ale to było za mało. Pod koniec meczu Stelmet wygrywał nawet 75:62. To zwycięstwo wicemistrzów oznacza, że prowadzą już 2-0 w serii i są o krok od awansu do wielkiego finału Tauron Basket Ligi.

Liderem gospodarzy był Łukasz Koszarek z 18 punktami i ośmioma asystami. Po 11 punktów dołożyli Adam Hrycaniuk i Przemysław Zamojski. W ekipie gości wyróżniał się Michał Sokołowski z 14 punktami.

Mecz nr 3 tej pary w środę o godz. 20.00. Transmisja w Polsacie Sport News.