Jezioro - Asseco: Miller kontra Walton

,

Rywalizacja rozgrywających, czyli Josha Millera i A.J. Waltona może być kluczowa dla losów niedzielnego spotkania Jeziora Tarnobrzeg z Asseco Gdynia. Który zawodnik poprowadzi swoją drużynę do zwycięstwa? Transmisja w niedzielę od godz. 19.55 w Polsacie Sport News.

,

Tarnobrzeżanie w ostatniej kolejce rywalizowali na wyjeździe z AZS. Tylko pierwsza kwarta tego spotkania była wyrównana - w kolejnych zdecydowanie lepszy był zespół z Koszalina. Już w drugiej części meczu drużyna trenera Igora Milicicia znacznie odskoczyła i nie dała się dogonić. Ostatecznie AZS wygrał 102:75. Keion Bell rzucił dla Jeziora 21 punktów, a kolejnych 20 dołożył Kevin Wysocki.

- Myślę, że w pierwszej połowie graliśmy dobrze, jak zespół. W drugiej wyglądało to trochę inaczej. Mamy dwóch nowych zawodników, którzy nie znają jeszcze wszystkich zagrywek. To nie jest łatwe dla nas. Myślę, że następne mecze będą już wyglądać inaczej - powiedział Kevin Wysocki.

Asseco swój mecz z Energą Czarnymi rozegrało dopiero w środę. W pierwszej połowie gdynianie zdobyli sporą przewagę, ale w kolejnych częściach meczu goście odrabiali straty. Ostatecznie słupszczanie doprowadzili do dogrywki, jednak w dodatkowym czasie gry ekipa trenera Davida Dedka szybko zdobyła pięciopunktowe prowadzenie i utrzymała je do końca, wygrywając ostatecznie 84:79. A.J. Walton zanotował w tym meczu aż 28 punktów i dziewięć asyst.

- To był mecz walki. Zrobiliśmy parę błędów w samej końcówce meczu - to spowodowało, że doszło do dogrywki. Wtedy jednak znowu zagraliśmy twardo w obronie, nie pozwoliliśmy na łatwe rzuty. To zadecydowało o końcowym wyniku - mówił trener David Dedek.

Liderem drużyny trenera Zbigniewa Pyszniaka od początku sezonu był Dominique Johnson, który został nawet najlepszym strzelcem Tauron Basket Ligi ze średnią 23 punktów na mecz. Ostatnio Amerykanin przeszedł jednak do Maccabi Rishon w lidze izraelskiej. Jego miejsce zajął Keion Bell – rzucający zbierający wcześniej doświadczenia w Izraelu i Włoszech. Jego debiut w Tauron Basket Lidze można uznać za obiecujący - zdobył 21 punktów. Zespół z Tarnobrzega wzmocnił też mierzący aż 217 cm wzrostu Piotr Wojdyr.

W zespole z Gdyni już drugi sezon z rzędu świetnie prezentuje się A.J. Walton. Rozgrywający w tym sezonie zdobywa średnio 17,6 punktu oraz 5,6 asysty na mecz, a to sprawia, że jest jednym z najlepszych graczy na swojej pozycji w Tauron Basket Lidze. W najbliższym meczu zmierzy się z Joshem Millerem. Filigranowy rozgrywający lubi zaskakiwać rywali rzutami z dystansu, a do tego świetnie współpracuje ze swoimi kolegami z zespołu, o czym świadczy średnia blisko sześciu asyst w każdym spotkaniu.

Ważnym zadaniem dla tarnobrzeżan będzie zatrzymanie wysokiego Ovidijusa Galdikasa oraz powstrzymanie trójek Filipa Matczaka i Przemysława Farsunkiewicza. Z kolei Asseco powinno uważać na Craiga Williamsa oraz Kevina Wysockiego.

Początek spotkania Jezioro Tarnobrzeg - Asseco Gdynia w niedzielę o godz. 20.00. Transmisja w Polsacie Sport News od godz. 19.55.