Euroliga: Savanović wygrywa mecz Bayernowi

,

Bayern Monachium pokonał PGE Turów Zgorzelec 95:89 w kolejnym spotkaniu Euroligi. Nie do zatrzymania był Dusko Savanović, który rzucił 31 punktów. W ekipie mistrzów Polski wyróżniał się Nemanja Jaramaz z 16 punktami.

,

Zgorzelczanie bardzo dobrze rozpoczęli to spotkanie. Szybkie przechodzenie do ataku opłaciło się – najpierw PGE Turów wygrywał 6:0, a później 10:4 po rzutach wolnych Damiana Kuliga. Bayern kilka razy zbliżał się na dwa punkty, ale mistrz Polski kontrolował sytuację. Po kolejnym trafieniu Kuliga prowadził nawet 22:14. W drugiej kwarcie ekipa trenera Miodraga Rajkovicia nadal nie dawała się dogonić. Dobrze spisywał się Nemanja Jaramaz, a po kolejnym wolnym Kuliga goście mieli już nawet dziesięciopunktową przewagę. Do końca pierwszej połowy meczu niewiele się zmieniło. Zespół z Monachium nie potrafił zatrzymać skutecznego ataku PGE Turowa i dlatego przegrywał 38:46.

W pewnym momencie trzeciej kwarty goście mieli przewagę nawet 13 punktów po trafieniu Ivana Zigeranovicia. Później zgorzelczanie zaczęli mieć problemy z powstrzymaniem Dusko Savanovicia oraz Vladimira Stimaca, a zespół z Monachium zbliżył się nawet na jeden punkt. PGE Turów opanował jednak sytuację głównie dzięki Jaramazowi. W ostatniej kwarcie zgorzelczanie wygrywali jeszcze 78:71 po akcji Mardy’ego Collinsa, ale od tego momentu Bayern zaczął grać zdecydowanie lepiej i mógł liczyć na świetnego Savanovicia. Niemiecka ekipa wyszła na prowadzenie po rzutach wolnych Johna Bryanta. Końcówka była bardzo wyrównana, ale kluczową trójkę trafił Savanović. Gospodarze prowadzili wtedy czterema punktami, a mistrzowie Polski nie potrafili już odmienić losów meczu.

FC Bayern Monachium - PGE Turów Zgorzelec 95:89 (16:22, 22:24, 25:26, 32:17)

FC Bayern: Savanović 31, Schaffartzik 15, Stimac 12, Gavel 9, Bryant 9, McCalebb 6, Taylor 6, Zipser 5, Dedović 2, Staiger 0, Jagla 0

PGE Turów: Jaramaz 16, Kulig 14, Nikolić 9, Dylewicz 9, Moldoveanu 8, Taylor 8, Wright 8, Chyliński 6, Zigeranović 5, Collins 4, Wiśniewski 2