Euroliga: Pewna wygrana Panathinaikosu

,

Panathinaikos Ateny wygrał z PGE Turowem Zgorzelec 79:69 w kolejnym spotkaniu Euroligi rozegranym w Lubinie. Po 13 punktów dla mistrzów Polski rzucili Chris Wright i Tony Taylor.

,

Zgorzelczanie świetnie zaczęli to spotkanie. Już po pierwszych akcjach prowadzili 5:0, a później nawet 9:3. Co ciekawe, w tym momencie Tony Taylor miał już na koncie aż siedem punktów. Panathinaikos odrabiał straty głównie dzięki rzutom wolnym oraz niespodziewanym trójkom Jamesa Gista. W pewnym momencie zespół z Aten prowadził nawet 24:16. Na początku drugiej kwarty po rzutach wolnych Chrisa Wrighta PGE Turowowi brakowało zaledwie punktu do wyrównania. Od tego momentu goście zanotowali jednak serię 10:0 i kontrolowali sytuację na parkiecie. Dzięki trójce Janisa Blumsa wygrywali nawet 44:31.

W trzeciej kwarcie gospodarze kilkakrotnie zmniejszali straty do ośmiu punktów, ale grecka ekipa nie pozwalała na nic więcej i ciągle utrzymywała ten dystans. Dobrze w ataku radził sobie przede wszystkim Loukas Mavrokefalidis. W ostatniej części meczu mistrzowie Polski nie nawiązali już walki z Panathinaikosem. Ateńczycy zaliczyli serię 14:0 i po wsadzie Juliana Wrighta wygrywali nawet 78:55. W samej końcówce zgorzelczanie powalczyli o bardziej korzystny rezultat, ale zwycięstwo gości było pewne. Ostatecznie Grecy wygrali w Lubinie 79:69.

PGE Turów Zgorzelec - Panathinaikos Ateny 69:79 (22:25, 11:19, 18:17, 18:18)

PGE Turów: Wright 13, Taylor 13, Kulig 11, Chyliński 8, Collins 6, Nikolić 6, Karolak 5, Moldoveanu 5, Zigeranović 2, Dylewicz 0, Jaramaz 0,

Panathinaikos: Mavrokefalidis 21, Gist 16, Pappas 14, Blums 6, Diamantidis 6, Giankovits 6, Wright 5, Batista 4, Bochoridis 1, Charalampopoulos 0, Slaughter 0