Europuchar: Buducnost trafia 15 trójek i ogrywa Stelmet

,

Ekipa Buducnost Voli Podgorica pokonała w Zielonej Górze Stelmet 90:76 w kolejnym spotkaniu rozgrywek Europucharu. Najlepszym zawodnikiem wicemistrzów Polski był Adam Hrycaniuk z 13 punktami.

,

Zielonogórzanie mogli być zadowoleni z początku tego spotkania. Po dwóch minutach i trójce Aarona Cela Stelmet prowadził 9:5. Wtedy jednak pięć punktów z rzędu zdobyła Buducnost, która dzięki bardzo skutecznej grze Darko Planinicia wygrała inaugurującą kwartę 17:16. W pewnym momencie drugiej części spotkania gospodarzom udało się nawet wyjść na jednopunktowe prowadzenie, ale nie trwało to długo. Ekipa z Podgoricy dość szybko zbudowała sześciopunktową przewagę, a w samej końcówce wykorzystywała błędy wicemistrzów Polski i grała jeszcze lepiej. Po jednej z akcji J.R. Reynoldsa goście wygrywali nawet 47:34.

W trzeciej kwarcie zespół trenera Andrzeja Adamka starał się zmniejszać prowadzenie przeciwników, ale bardzo długo nie udawało się to, mimo świetnej postawy Adama Hrycaniuka. Po trafieniu Przemysława Zamojskiego Stelmet tracił 10 punktów przed ostatnią częścią spotkania. Późniejsze trafienia Chevona Troutmana i Hrycaniuka pozwoliły zielonogórzanom na zbliżenie się na sześć punktów. Wydawało się, że gospodarzy stać na doprowadzenie do remisu, ale kluczowe okazały się trójki Buducnosti. Z dystansu trafiali Reynolds, Subotić i Sehović, przez co goście prowadzili nawet 90:72. W całym spotkaniu drużyna z Podgoricy trafiła aż 15 razy za trzy.

Stelmet Zielona Góra - Buducnost Voli Podgorica 76:90 (16:17, 18:30, 25:22, 17:21)

Stelmet: Hrycaniuk 13, Cel 12, Troutman 12, Koszarek 11, Burtt 11, Hosley 7, Kucharek 4, Johnson 4, Zamojski 2, Chanas 0

Buducnost Voli: Reynolds 17, Sehović 17, Planinić 16, Subotić 11, Cook 10, Sheehey 8, Dasić 5, Vitkovac 3, Capin 3, Popović 0