Polacy po raz drugi wygrywają z Niemcami!

Reprezentacja Polski pokonała w Bonn kadrę Niemiec 88:76 w kolejnym meczu kwalifikacyjnym do EuroBasketu 2015. Najlepszym strzelcem biało-czerwonych był tym razem Mateusz Ponitka z 19 punktami.

Kadra trenera Mike’a Taylora rozpoczęła mecz od agresywnej i twardej obrony. W ataku w pierwszych minutach świetnie spisywali się Aaron Cel i Adam Hrycaniuk. Po kolejnym trafieniu tego ostatniego było już 13:7 dla biało-czerwonych. Niemcy mieli problemy ze skutecznością w akcjach z gry, ale za to byli bezbłędni na linii rzutów wolnych. Później bardzo dobrze radził sobie jednak Damian Kulig. Po jego trafieniach Polacy wygrywali nawet 26:15.

W drugiej kwarcie reprezentacja potrafiła utrzymywać przewagę. Co prawda gospodarze zbliżyli się w pewnym momencie na cztery punkty, ale kolejne dwie trójki Damiana Kuliga i trafienie Roberta Skibniewskiego pozwalały Polakom prowadzić nawet 36:24. W końcówce tej części meczu uaktywnili się w ataku Robin Benzing oraz Daniel Theis. Dzięki temu Niemcy zniwelowali swoje straty do dwóch punktów.

Seria 12:0 – właśnie w taki sposób biało-czerwoni rozpoczęli trzecią kwartę. Polacy byli bardzo skoncentrowani, a dobrą formę potwierdzał Skibniewski. Po jego trafieniu z dystansu było już 55:41. Zespół trenera Mike’a Taylora wygrywał maksymalnie siedemnastoma punktami dzięki trójce Adama Waczyńskiego i kontrolował sytuację na parkiecie.

W ostatniej części meczu niekorzystny wynik starali się zmieniać przede wszystkim Daniel Theis i Dennis Schroeder. Po rzucie tego drugiego Niemcy przegrywali tylko sześcioma punktami na półtorej minuty przed końcem meczu. Faulowani Polacy nie zawodzili jednak na linii rzutów wolnych, a bardzo ważną trójkę trafił także Aaron Cel. Ostatecznie kadra trenera Taylora wygrała zdecydowanie – 88:76.

Kolejnym przeciwnikiem reprezentacji Polski będzie w niedzielę Luksemburg. Początek meczu w Koszalinie o godz. 20.00. Transmisja w Polsacie Sport News.

Niemcy – Polska 76:88 (15:26, 26:17, 12:23, 23:22)

Niemcy: Schroeder 20, Theis 20, Benzing 19, Kleber 6, Schaffartzik 5, Harris 4, Tadda 2, Vargas 0, Staiger 0, Seiferth 0, Zirbes 0

Polska: Ponitka 19, Cel 16, Kulig 16, Hrycaniuk 15, Waczyński 12, Skibniewski 8, Zamojski 2, Szewczyk 0, Łączyński 0, Gielo 0