Najlepsze podstawówki grały w ERGO ARENIE

,

Reprezentacja Sportowej Szkoły Podstawowej nr 14 w Gdyni okazała się najlepsza w turnieju Nordea Trefl Basket Cup. Młodzi gdynianie w finale pokonali SP 7 Sopot, a nagrody dla zwycięzców zostały wręczone w przerwie meczu Trefla z PGE Turowem Zgorzelec.

,

W środę rozegrane zostały ostatnie mecze Nordea Trefl Basket Cup. Młodzi koszykarze rywalizowali w obiektach, w których na co dzień grają i trenują zawodnicy Trefla. Półfinały odbyły się w sopockiej Hali 100-lecia, a zwycięsko wyszły z nich drużyny UKS 7 Sopot i SSP 14 Gdynia.

Na mecze decydujące o medalach zespoły przeniosły się do ERGO ARENY. Na parkiet jednej z najnowocześniejszych hal w Polsce najpierw wybiegły pokonane w półfinałach ekipy SP De La Salle Gdańsk i SP Mosty. Spotkanie o trzecie miejsce było jednostronnym widowiskiem, w którym gdańszczanie pewnie wygrali 49:13.

Ogromne emocje przyniósł z kolei finał. W starciu szkół z Sopotu i Gdyni prowadzenie zmieniało się kilkukrotnie i każda z drużyn miała momenty, w których wyraźnie górowała nad rywalem. Mecz trzymał w napięciu dosłownie do ostatniej sekundy i zakończył się zwycięstwem gdynian 42:41.

- Byliśmy za bardzo pewni zwycięstwa i przespaliśmy początek trzeciej kwarty, dlatego rywale nas dogonili. O naszym zwycięstwie w samej końcówce zadecydowały rzuty osobiste, które na szczęście „weszły” – fachowo analizował przebieg meczu Jan Lejman z SSP 14 w Gdyni.

Cztery najlepsze ekipy turnieju puchary i nagrody otrzymały w przerwie meczu Trefla Sopot z PGE Turowem Zgorzelec. Pokazowy mecz rozegrały również najlepsze piątki turnieju. Barwy Czerwono-Czarnych reprezentowali Wojciech Dzierżak (brat Pawła, koszykarza Trefla), Łukasz Klawa i Nikodem Czoska z SP 7 Sopot oraz Konrad Puczyński i Damian Denc z SP Mosty. W ekipie Biało-Niebieskich zagrali z kolei Szymon Tłok, Krzysztof Nowicki i Adrian Pajkert z SP 14 Gdynia, a także Mateusz Łangowski i Jakub Pelowski z SP De La Salle.

Nagrody wręczali im Sławomir Żygowski, prezes Nordea Bank Polska, Kazimierz Wierzbicki, właściciel Trefla Sopot, oraz Janusz Benesz, członek Stowarzyszenia Trefl Pomorze. Zwycięska drużyna z Gdyni otrzymała symboliczny czek na dwa tysiące złotych, konto SP 7 Sopot zasilone zostanie kwotą o pięćset złotych niższą, zaś nagrodą za trzecie miejsce był tysiąc złotych.

- Turniej był ogromnym przedsięwzięciem sportowym i organizacyjnym. Udało nam się go przeprowadzić dzięki wsparciu naszych sponsorów tytularnych – Nordea Bank Polska i Trefl SA. Liczymy, że w przyszłym roku w zawodach będzie mogła wziąć jeszcze większa liczba młodych adeptów koszykówki. Najbardziej cieszył nas bowiem ich uśmiech i ekscytacja związana z występem na parkiecie ERGO ARENY, gdzie na co dzień rywalizują ich idole – powiedział Janusz Benesz.