7. kolejka (7-12): Asseco zatrzymuje AZS

,

Asseco zatrzymało serię zwycięstw zespołu z Koszalina. Gdynianie pokonali AZS 79:77.

,

Asseco Gdynia - AZS Koszalin 79:77

Gospodarze zaliczyli bardzo dobry początek spotkania. Po akcji 2+1 A.J. Waltona Asseco prowadziło 11:4. Później AZS potrafił zbliżyć się na trzy punkty, ale to gdynianie kontrolowali sytuację. Po trójce Fiodora Dmitriewa ich przewaga urosła do ośmiu punktów. Druga część meczu była bardziej wyrównana, a dzięki trafieniom Krzysztofa Szubargi i LaceDariusa Dunna to koszalinianie wyszli na prowadzenie. W kolejnych akcjach skuteczniejsi byli jednak gracze Asseco, którzy po pierwszej połowie wygrywali 38:34. Trzecią kwartę gospodarze zaczęli od siedmiu punktów z rzędu, co dało im bezpieczne prowadzenie. Po dwóch trójkach Dmitriewa gdynianie mieli przewagę 14 punktów. Jeszcze na pięć minut przed końcem meczu gospodarze wygrywali 75:62, ale goście zdołali doprowadzić do nerwowej końcówki. Po serii 15:2 wyrównali, a wszystko było w rękach graczy trenera Davida Dedka. Niecelny rzut Waltona dobił Piotr Szczotka i tym samym to gospodarze cieszyli się z wygranej.

Najlepszym strzelcem gospodarzy był Fiodor Dmitriew, który rzucił 18 punktów. 16 punktów i 10 zbiórek dołożył Piotr Szczotka. LaceDarius Dunn rzucił dla AZS aż 29 punktów.

Tauron Basket Liga na facebooku

Polpharma Starogard Gdański – Stabill Jezioro Tarnobrzeg 87:73

Po wyrównanym początku spotkania Polpharma zaliczyła serię 9:0 i tym samym uciekła rywalom. Po późniejszych rzutach wolnych Grzegorza Kukiełki gospodarze prowadzili 18:9. Ostatecznie dzięki trafieniom Kevina Johnsona i Courtneya Eldridge’a starogardzianie wygrali pierwszą kwartę 28:13. W drugiej trafienie Marcina Kosińskiego dało Polpharmie aż 20 punktów przewagi. Stabill Jezioro potrafił zmniejszyć te straty do 11 punktów po akcji 2+1 Kevina Goffneya, ale to gospodarze ciągle przeważali. W trzeciej kwarcie nic się nie zmieniło, a zawodnicy trenera Tomasza Jankowskiego podwyższali swoje prowadzenie. Po trójce Daniela Walla wygrywali nawet 71:44. W ostatniej części meczu tarnobrzeżanie odrobili część strat, ale przewaga Polpharmy była zbyt duża, by im zagrozić.

Najlepszym zawodnikiem Polpharmy był Kevin Johnson, który zdobył 16 punktów i 10 zbiórek. Tyle samo punktów dołożył Ovidijus Varanauskas. Po 16 punktów dla Stabill Jeziora zdobyli Andrew Fitzgerald i Chaisson Allen.

Śląsk Wrocław – Kotwica Kołobrzeg 93:70

Śląsk dobrze rozpoczął spotkanie z Kotwicą - po trafieniu Michała Gabińskiego prowadził 12:5. Później przewaga wrocławian wzrosła do dziewięciu punktów po akcji Pawła Kikowskiego. W drugiej kwarcie bardzo dobrze radził sobie Grzegorz Arabas (14 punktów w tej części meczu), dzięki czemu Kotwica utrzymywała się w grze. Zawodnicy trenera Jerzego Chudeusza wygrali jednak pierwszą połowę 49:41. Po kolejnych punktach Radosława Hyżego w trzeciej kwarcie gospodarze wygrywali już 59:46. Ostatnia część meczu była już tylko formalnością, ponieważ kołobrzeżanie nie potrafili nawiązać walki z rywalami. Rzuty wolne Tomasza Ochońko pozwalały Śląskowi wygrywać nawet 90:68. W ekipie Kotwicy nie zagrał J.J. Montgomery.

Świetne spotkanie rozegrał Radosław Hyży, który zdobył 22 punkty (10/20 z gry). Paul Miller dołożył do tego 18 punktów i 11 zbiórek. W ekipie z Kołobrzegu wyróżniał się Grzegorz Arabas – rzucił 25 punktów.