IMBC: Polpharma awansuje mimo porażki

,

Stabill Jezioro Tarnobrzeg pokonał Polpharmę Starogard Gdański 91:75 w drugim meczu I etapu Intermarché Basket Cup. To jednak zespół trenera Tomasza Jankowskiego będzie grał dalej, dzięki zwycięstwu 97:79 w pierwszym spotkaniu.

Trzy punkty - właśnie tyle zabrakło tarnobrzeżanom do przedłużenia swojej przygody z Intermarché Basket Cup. Spotkanie zaczęło się po myśli gospodarzy. Dzięki trafieniom Chaissona Allena i Andrew Fitzgeralda ekipa Stabill Jeziora wygrywała 9:2. Przewaga tego zespołu wzrosła nawet do 13 punktów dzięki pierwszej skutecznej akcji Tony’ego Weedena w tym sezonie. W drugiej kwarcie Polpharma mocno pracowała nad odrabianiem strat i to się udało. Aktywni byli Michael Hicks i Ovidijus Varanauskas, ale to rzuty wolne Linasa Lekaviciusa dawały gościom prowadzenie 34:33. Pierwszą połowę wygrali jednak ostatecznie gracze trenera Dariusza Szczubiała – 44:41.

W trzeciej kwarcie gospodarze kontrolowali sytuację na parkiecie, a ich przewaga nie była zagrożona. Po akcji 2+1 Weedena drużyna Stabill Jeziora wygrywała nawet 67:55. Po trójce Michaela Hicksa w ostatniej kwarcie Polpharma przegrywała już tylko pięcioma punktami. W tym momencie serię 10:0 zaliczyli jednak tarnobrzeżanie. To pozwalało im realnie myśleć o odrobieniu straty z pierwszego meczu. Ostatecznie zabrakło do tego zaledwie trzech punktów.

Najlepszym strzelcem Stabill Jeziora był Tony Weeden, który zdobył 19 punktów. Szymon Łukasiak dołożł do tego 15 punktów. W ekipie Polpharmy wyróżniał się Michael Hicks, który rzucił 22 punktów.