,

Unia-Kotwica: 3:0 dla Kotwicy

W ostatnim meczu sezonu Unia przegrała z Kotwicą 76:86, choć kołobrzeżanie zagrali bez swoich Amerykanów.

,

Obie drużyny wyszły do dzisiejszego spotkania bardzo rozluźnione, ale więcej woli walki było widać u koszykarzy Kotwicy, którzy skoro już przejechali przez całą Polskę do Tarnowa, to chcieli powalczyć o końcowy sukces. Zwycięstwem przed własną publicznością chcieli zakończyć sezon także koszykarze Unii, ale zatracili kompletnie skuteczność.

Po wyrównanej pierwszej kwarcie w drugiej przewagę zaczęli powiększać goście, głównie za sprawą bardzo dobrze grających Marko Djurica (18 punktów i 10 zbiórek) oraz młodego Pawła Kikowskiego (19 punktów i 7 zbiórek). Dobrze wspomagali kolegów z drużyny także Grzegorz Arabas (16 punktów) i Tomasz Mrożek (13 punktów).

W drużynie Unii bardzo dobrze zagrali Piotr Szczotka (19 punktów i 11 zbiórek) oraz Łukasz Seweryn (19 punktów). Ale w przeciwieństwie do drużyny gości nie mieli właściwego wsparcia kolegów z drużyny

Podopieczni Mariusza Karola w drugiej połowie kontrowali przebieg gry i utrzymywali bezpieczną przewagę. Koszykarze Unii zakończyli sezon na dwunastej pozycji, zaś dzisiejsi zwycięzcy – drużyna Kotwicy na trzynastym miejscu. W związku z porażką Noteci z Astorią Bydgoszcz ta kolejka play-out kończy rywalizację w walce o utrzymanie, ponieważ pewna spadku jest już drużyna z Inowrocławia, która przegrała wszystkie 29 meczów w tym sezonie.