EuroPuchar: Spartak znowu lepszy

,

Stelmet Zielona Góra przegrał ze Spartakiem Sankt Petersburg 54:81 w kolejnym spotkaniu EuroPucharu. 14 punktów dla zespołu trenera Mihailo Uvalina zdobył Dejan Borovnjak.

,

Zielonogórzanie całkiem dobrze rozpoczęli to spotkanie, po pierwszych minutach wygrywając 11:9 dzięki trafieniu Olivera Stevicia. Stelmet nie mógł jednak zbyt długo cieszyć się z prowadzenia, ponieważ świetnie grał Zach Wright i to po jego akcjach Spartak osiągnął kilkupunktową przewagę.

Druga kwarta była bardzo podobna do tego samego fragmentu pierwszego meczu w Zielonej Górze. Zawodnicy trenera Jure Zdovca szybko odskoczyli swoim rywalom, a to wszystko dzięki ich skuteczności oraz świetnej defensywie. Bardzo dobry fragment gry zanotował także były gracz Asseco Prokomu Gdynia - Fiodor Dmitriew. Po jego trójce zespół z St. Petersburga wygrywał nawet 35:18.

Już do końca spotkania Stelmet nie potrafił w żaden sposób zagrozić gospodarzom. Po trafieniu Joshua Cartera w trzeciej kwarcie Spartak wygrywał nawet 55:29. W ostatniej części meczu zielonogórzanie zbliżyli się do rywali na 15 punktów, ale nie było już ich stać na nic więcej. W spotkaniu nie zagrał kontuzjowany Quinton Hosley.

Stelmet nie ma już szans na awans do ćwierćfinału EuroPucharu. Zielonogórzanie zagrają jeszcze z Lokomotiwem Kubań Krasnodar i Cajasol Sewilla.

Spartak Sankt Petersburg - Stelmet Zielona Góra 81:54 (18:17, 22:7, 25:18, 16:12)

Spartak: Wright 17, Dragicević 14, Carter 13, Mavrokefalidis 11, Dmitriew 10, Johnson-Odom 7, Kurbanow 6, Korolev 3, Strelnieks 0, Kniaziuk 0

Stelmet: Borovnjak 14, Stević 10, Chanas 8, Hodge 8, Sroka 8, Jones 3, Seweryn 3, Cesnauskis 0, Lopicić 0.