Przegląd prasy TBL

Zapraszamy do naszego przeglądu artykułów prasowych po siódmym tygodniu walki w drugim etapie Tauron Basket Ligi.

,

Gazeta Wyborcza: Trefl Sopot - PGE Turów Zgorzelec 89:74. Zabójcza druga połowa

Całą pierwszą połowę wchodzili w mecz koszykarze Trefla Sopot w konfrontacji z PGE Turów Zgorzelec. O swojej dobrej grze sopocianie przypomnieli sobie jednak w drugiej części meczu, w której całkowicie zdominowali drużynę gości.  Czytaj więcej

Gazeta Wyborcza: Ogromna strata mistrza Polski. Przemysław Zamojski z Asseco Prokom Gdynia nie zagra do końca sezonu!

Jeden z liderów Asseco Prokom Gdynia Przemysław Zamojski ma złamany nadgarstek i nie zagra do końca sezonu. To ogromna strata mistrzów Polski. Czytaj więcej

Gazeta Wyborcza: Derby Trójmiasta Trefl Sopot - Asseco Prokom Gdynia zadecydują o pierwszym miejscu przed play-off?

Wiele wskazuje na to, że sobotnie derby Trójmiasta Trefl Sopot - Asseco Prokom Gdynia w Ergo Arenie zdecydują o tym, która z tych drużyn zajmie pierwsze miejsce przed play-off w Tauron Basket Lidze. Czy taka stawka spowoduje, że padnie rekord frekwencji? Czytaj więcej

Gazeta Wyborcza: "Zagraliśmy bardzo słaby mecz" - wypowiedzi po porażce ŁKS z Siarką

- mówi po porażce ŁKS Łódź z Siarką Jezioro Tarnogrzeg Piotr Zych, trener ełkaesiaków. Czytaj więcej

Gazeta Wyborcza: Koszykarze Politechniki przegrali w Kołobrzegu

Prowadzili przez większość meczu, w drugiej połowie nawet różnicą 12 punktów, ale przegrali 85:87. Strefowa obrona Kotwicy w czwartej kwarcie okazała się za mocna. Czytaj więcej

Gazeta Wyborcza: Basket przegrał z AZS. Ostatni mecz w Poznaniu w sezonie, czy ostatni w historii?

Koszykarze PBG Basket Poznań ani razu nie prowadzili w starciu z AZS Koszalin, ale to nie oznacza, że ich ostatni w tym sezonie mecz we własnej hali był nudny. Basket odrobił 18 z 19 punktów straty do gości, którzy jednak w czwartej kwarcie przypieczętowali swoją wygraną 65:73. Czytaj więcej

Gazeta Wyborcza: Energa Czarni Słupsk - Asseco Prokom Gdynia 73:76. Sędziowie zapomnieli o... punkcie dla mistrzów Polski

Do ostatnich sekund ważyły się losy spotkania Energi Czarni Słupsk z Asseco Prokom Gdynia. Więcej szczęścia w końcówce mieli mistrzowie Polski i to oni wywieźli z hali w Słupsku cenną wygraną. Czytaj więcej

Gazeta Wyborcza: Świąteczna porażka ŁKS z Siarką Jezioro

W rozegranym w Wielką Sobotę spotkaniu o miejsca 7-14 koszykarze ŁKS Łódź przegrali w Atlas Arenie z Siarką Jezioro Tarnobrzeg. Czytaj więcej

Gazeta Wyborcza: Gdy Zastal dopada osłabionego rywala

Drużyna z Włocławka stawiła się w Zielonej Górze bez trzech graczy z podstawowego składu. A Anwil minus Corsley Edwards, Dardan Berisha, Bartłomiej Wołoszyn - to była dla zastalowców sposobność, by kolejny raz obronić twierdzę CRS i odkuć się po przegranej z Asseco. Po pierwszej połowie sobotniego spotkania osłabiona ekipa z Włocławka prowadziła 35:34. Czytaj więcej

Gazeta Wyborcza: Osłabiona Siarka Jezioro wygrywa z ousiderem ligi

Koszykarze Siarki Jezioro Tarnobrzeg po raz czwarty w tym sezonie pokonał beniaminka Tauron Basket Ligi ŁKS Łódź. W Wielką Sobotę zespół Dariusza Szczubiała mimo problemów kadrowych wygrał w Łodzi 89:82. Czytaj więcej

Gazeta Pomorska: Anwil Włocławek osłabiony i przegrany w Zielonej Górze

Bez trzech zawodników Anwil Włocławek walczył do końca o zwycięstwo z Zastalem, ale tym razem się nie udało. Zadecydowało kilka błędów i niepotrzebnych strat. Nadal jest jednak szansa na trzecie miejsce przedf play off w Tauron Basket Lidze. Czytaj więcej

Dziennik Bałtycki: Energa Czarni przegrywają, bo trapią ich kontuzje

Energa Czarni na przestrzeni kilku tygodni podupadli do tego stopnia, że teraz widzą tylko plecy czołówki. Słupszczanie po pięciu porażkach z rzędu zsunęli się na szóste, ostatnie miejsce w górnej grupie Tauron Basket Ligi. Na domiar złego drużynę Dainiusa Adomaitisa dopadła plaga kontuzji, która objęła już 1/3 kadry. Czy brązowi medaliści zdołają się jeszcze podnieść z kolan? Czytaj więcej

Dziennik Bałtycki: Polpharma w nietypowy sposób zakończy sezon

Polpharma nie ma już szans na awans do rundy play-off i chyba to powoduje, że zwycięstwa przychodzą dużo łatwiej. Starogardzianie zanotowali cztery wygrane z rzędu, a w sobotę mogą odnieść kolejny sukces. Dodatkowo po raz pierwszy w historii klubu dojdzie do uroczystego zakończenia sezonu. Czytaj więcej