Rafał Bigus: Nie chcę rozmawiać o Turowie

Wywiady | Rozmawiał mh | 2006-01-06 00:00

- Moja rola jest taka, jaka była w czwartek. Ja zagram dobrze to super, jak nie to spotkają mnie odpowiednie restrykcje - opowiada nowy środkowy Ery Śląska, Rafał Bigus.

kwarta.pl na półmetku rywalizacji!

Drużyny | 2006-01-05 23:46

Ponad 1500 witualnych drużyn i ponad 40 nagrodzonych osób - to bilans Oficjalnej Gry Dominet Basket Ligi na jej półmetku! Przypominamy, że zabawa polega na wcieleniu się w rolę prezesa i prowadzeniu własnego klubu w rozgrywkach DBL.

Czy to na pewno rewanż?

Mecz - zapowiedź | Marcin Gebel, mh | 2006-01-05 23:43

W sobotę koszykarze Stali przed własną publicznością rozpoczną rundę rewanżową. Jednak tylko dla kilku koszykarzy z Ostrowa będzie to rewanż za porażkę w pierwszej rundzie w Starogardzie, gdyż reszta graczy prędzej czy później pożegnała się z zespołem Andrzeja Kowalczyka.

Nowa twarz Turowa?

Mecz - zapowiedź | Adam Dachowski | 2006-01-05 23:23

Runda rewanżowa dla drużyny ze Zgorzelca jest bardzo ważna - to wiedzą wszyscy. - Mamy naprawdę dobry zespół i powinniśmy to wykorzystać. – mówi lider Turowa Yann Mollinari. A oczekiwania, po zmianie trenera i solidnych wzmocnieniach, są bardzo duże.

Era zwycięstw?

Mecz - zapowiedź | Miłosz Zuchowicz, mh | 2006-01-05 22:53

Serię porażek na początku sezonu tarnowianie rozpoczęli we Wrocławiu, gdzie przegrali ze Śląskiem 48:79. Teraz jednak wiele się zmieniło – trenerem Unii został Ryszard Żmuda a tarnowianie po trzech zwycięstwach z rzędu mają zamiar wygrać czwarty raz.

Pokazać charakter

Mecz - zapowiedź | Wojciech Kukliński | 2006-01-05 22:50

Niezwykle emocjonująco rozpoczyna się dla fanów basketu w Kołobrzegu ten rok. Już w pierwszym ligowym pojedynku Kotwica podejmować będzie zespół wicelidera rozgrywek – Poplak Świecie. Choć obie ekipy w ekstraklasie występują dopiero pierwszy sezon to zanotowały kilka spektakularnych występów.

Pojedynek przyjaciół

Mecz - zapowiedź | Łukasz Borucki | 2006-01-05 22:29

Siergiej Żełudok i Igor Griszczuk niegdyś razem występowali na parkiecie w barwach Anwilu Włocławek. Po kilku latach spotkają się ponownie, ale tym razem już jako trenerzy. Gdy obaj grali, zawsze więcej do powiedzenia miał obecny szkoleniowiec Czarnych. Czy tym razem będzie podobnie? W zespole ze Słupska nie zagra chory na anginę Omar Barlett.

Prymus Chanas, profesor Tomczyk

Mecz - relacja | Michał Hernes | 2006-01-05 21:45

Wspaniały prezent na trzydzieste piąte urodziny sprawili swojemu kapitanowi koszykarze Ery Śląska. Wrocławianie wygrali 96:87, a kapitalne zawody rozegrali Kamil Chanas i Dominik Tomczyk.

Damian Laskowski: Trzy lata nie grałem

Wywiady | rozmawiał Ł. Borucki | 2006-01-05 21:38

- Pojawiła się możliwość dołączenia do zajęć z trenerem Żełudokiem i z niej skorzystałem. Początkowo miały to być tylko treningi, ale z biegiem czasu trener chciał mnie wstawiać do meczowego składu, z czego się bardzo cieszę. – tłumaczy wracający do zawodowej koszykówki Damian Laskowski, rozgrywający Noteci

Już bez Balickiego

Drużyny | łb | 2006-01-05 21:08

Marcin Balicki stracił pracę w inowrocławskiej Noteci. Włodarze klubu postanowili rozwiązać kontrakt z młodym graczem, mimo, iż zawodnik parę tygodni temu zapowiadał powrót do zespołu.